Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Po polstoročí Briti skončia s vydávaním Žltých stránok

Po polstoročí Briti skončia s vydávaním Žltých stránok

5. september 2017 - Britská spoločnosť Yell, ktorá stojí za vydávaním legendárnych Žltých stránok, ohlásila, že od januára 2019 skončí s printovou verziou. Žlté stránky sú obdobou slovenských Zlatých stránok, ktoré obsahujú mená a kontakty spoločností, ktoré ponúkajú klientom služby.

Vydavateľ tvrdí, že s tlačou končí po 51 rokoch, ale služba bude dostupná v online verzii. Spoločnosť vydá z poslednej série 23 miliónov kusov, pretože dúfa, že mnohí si Žlté stránky kúpia len ako suvenír. „Môžeme povedať, že stále máme zákazníkov, ktorí boli s nami už od prvého vydania Yellow Pages v roku 1966. Koľko značiek môže tvrdiť, že majú zákazníkov viac ako 50 rokov?“ povedal šéf firmy Richard Hanscott.

Zmena biznis modelu je nutná, pretože čoraz viac ľudí hľadá služby cez Google alebo sociálne siete. „Rovnako ako mnohé firmy aj Yell zistil, že úspech v digitálnej dobe sa neustále mení a inovuje. Máme dobrú pozíciu na to, aby sme naďalej pomáhali miestnym podnikom a spotrebiteľom byť úspešní online tak ako teraz, tak aj v budúcnosti,“ povedal šéf vydavateľstva.

Zdroj: Wikipedia