Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Kultový film Samotáři sa vracia. Natáča sa jeho pokračovanie

Kultový film Samotáři sa vracia. Natáča sa jeho pokračovanie

15. august 2017 - Kultový český film Samotáři sa má vrátiť po 17 rokoch opäť do kina. Pôjde o voľné pokračovanie filmu, ktorý bol nazvaný Děti samotářů. V týchto dňoch sa natáča. Pôvodný Samotáři boli tridsiatnici, ktorí žili ako teenageri, hľadali lásku, ale neboli schopní udržať vzťah. Samotári v tomto filme sú štyridsiatnici až päťdesiatnici, ktorí túžia po láske, ale nedokážu vytvárať dlhodobé partnerské vzťahy.

U Samotárov z roku 2000 a nového filmu nájdete niektoré spoločné body. Hlavným spojivom je režisérka a autorka scenára Oľga Dabrowski, ktorá bola spoluautorkou scenára pôvodnému filmu.

Režisérka chce ukázať v pokračovaní filmu život jej generácie. „Zároveň je film o osudoch detí, ktoré už nevychovávajú v klasickej rodine, kde je jedna matka a jeden otec, ale kde sa na výchove podieľajú najrôznejšie mamičky, siroty, oteckovia a otčimovia alebo súrodenci vlastné aj nevlastné,“ povedala pre český Radiožurnál.

Vo filme sa objaví Josef Trojan, ktorý je synom Ivana Trojana, ktorý si v pôvodnom filme zahral psychicky labilného lekára. Jeho syn si zahrá 18-ročného Patrika, ktorý je zodpovedný a v rozpadávajúcej sa rodine sa stáva jej hlavou. V pokračovaní si zahrá aj Jaroslav Plesl, Klára Pollertová Trojanová, Tomáš Hanák alebo Pavel Řezníček. Premiéra filmu je plánovaná na prelom januára a februára budúceho roka.

Zdroj: HBO.cz