Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

V Jakarte zakázali vjazd motorkám kvôli selfie fotografiám

V Jakarte zakázali vjazd motorkám kvôli selfie fotografiám

2. august 2017 - V indonézskom meste Jakarta úrady zakázali prejazd motorkárov cez novootvorený nadjazd ponad mesto. Dôvod? Úradníci sa obávajú, že motorkári si budú počas cesty robiť selfie fotografie a spôsobia smrteľné nehody. Nadjazd dostal meno Semanggi Interchange a bol pomenovaný po rastline, ktorá sa podobá štvorlístku. Cesta je tvarovaná rovnakým spôsobom, je osvetlená tisíckami diód, ktoré zmenia farbu každých pár sekúnd. Cesta ponúka nádherný výhľad na mesto a priťahuje fotografov.

„Obávame sa o bezpečnosť motorkárov, pretože mnohí sa tam prejdú len kvôli tomu, aby si urobili fotografie,“ povedal jeden z úradníkov pre denník The Jakarta Post. Keď sa nadjazd nedávno otváral, na riziká upozorňoval aj jakartský guvernér Djarot Saiful Hidayat. Ten vyzval políciu, aby zabezpečila dostatočnú bezpečnosť na úseku. „Ľudia môžu pri fotografovaní spadnúť. Musíme sa ubezpečiť, že sa tam nestane žiadna nehoda,“ povedal.

Počet tragických smrtí v dôsledku selfie fotenia rastie vo svete každý rok. Výskum vedcov z Carnegie Mellon University v Pittsburghu zistil, že kým v roku 2014 sa takýmto spôsobom zabilo 15 ľudí, v roku 2015 to už bolo 39 ľudí a vlani za prvých osem mesiacov to už bolo 73 obetí.

Zdroj: topsy.one