Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Nasadli na bicykle a s deťmi precestovali Európu

Nasadli na bicykle a s deťmi precestovali Európu

24. máj 2017 – Český pár Markéta Hroudová a Luděk Zigáček sa kedysi zoznámili vďaka vášni k bicyklom. Najazdili spolu tisíce kilometrov po Európe. Keď sa im narodili deti, so svojou vášňou neprestali. Za posledných osem rokov podnikla štvorčlenná rodina každé leto na bicykli jednu zhruba šesťtýždňovú expedíciu. Spolu tak najazdili 24-tisíc kilometrov. Keď boli deti malé, dali ich do špeciálneho vozíka.

Prvá dvojtisícovú púť si nasmerovali s deťmi k Baltickému moru. „Vozík bol naplnený dvoma deťmi, plienkami a detskými príkrmami,“ povedal otec pre Český rozhlas. V roku 2010 už šli cez Rumunsko, Moldavsko k Čiernemu moru. Spolu 3 000 kilometrov. Z oboch ciest vydali cestopis, ktorý opisoval ich zážitky a ukázal, že s rodičovstvom cestovanie nekončí. Nasledoval západný Balkán, potom Švédsko či Francúzsko a minulý rok do Ruska.

Deti najskôr jazdili vo vozíčku, potom presedlali na vlastné bicykle. Rodičia im od malička pomáhali šliapať ťažným zariadením, dnes už jazdia bez akejkoľvek podpory. Syn Víťa má 10 rokov a s rodičmi už prešiel sám 10-tisíc kilometrov a osemročná Šárka asi 7 500. „To sú len kilometre na expedíciách, nepočítala som tam to, čo najazdíte okolo domu,“ dodáva ich mama, ktorá poctivo z každej túry píše blog.


Zdroj: epastorek.cz