Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Taliansko rozdáva zámky zadarmo. Pod jednou podmienkou

Taliansko rozdáva zámky zadarmo. Pod jednou podmienkou

22. máj 2017 – Ak ste si vždy priali žiť na zámku alebo v hrade, sen sa vám môže splniť. Štátna správa majetku a Ministerstvo kultúrneho dedičstva v Taliansku rozdá zadarmo 103 nehnuteľností. Medzi nimi budú zámky, hrady, veže, staré domy, krčmy či kláštory, ktoré sú často v dezolátnom stave.

Jedinou podmienkou je, aby nový majiteľ nehnuteľnosť zrekonštruoval a začal podnikať. V zámku tak môže zriadiť reštaurácie, hotely alebo kúpele. Talianska vláda chce týmto spôsobom podporiť takzvaný slow turizmus, teda pomalý cestovný ruch. Ten by mal ponúknuť služby pre turistov, pútnikov či cyklistov, ktorí chcú spoznať krásy Talianska mimo frekventovaných centier turistického ruchu.

Úspešní kandidáti budú mať na rekonštrukcie deväť rokov. Nehnuteľnosti sú rozmiestnené po celom Taliansko, často v zapadnutých oblastiach, ktoré môže prísun turistov ekonomicky obohatiť. Okrem prvej stovky nehnuteľností chce ministerstvo do dvoch rokov ponúknuť ďalších 200 budov. Na obrázku je pevnosť Fortilizio dei Mulini z roku 1350, ktorá taktiež čaká na nového majiteľa.

Zdroj: Youtube / Ideale Giovani News