Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Tatér maže rasistické tetovania zadarmo. Tvrdí, že ľudia sa menia

Tatér maže rasistické tetovania zadarmo. Tvrdí, že ľudia sa menia

3. máj 2016 - Randy Stiles nosil tetovanie konfederačnou vlajky s nápisom „Pýcha Juhu“ a okolo krku tetovanie slučky pre obesencov. Vlajku Konfederácie považujú mnohí za rasistický symbol z čias otroctva, využívaný na zastrašovanie černošského obyvateľstva. „Všetci sa mi smiali,“ povedal pre denník Boston Globe, ktorý citoval aj Český rozhlas.

Vlajku nosí od osemnástich rokov na pravom predlaktí. „Musím si to dať preč,“ vraví otec troch detí, ktorý získal prácu v jednej dopravnej spoločnosti. Lenže odstránenie tetovania trvá niekoľko hodín a stojí okolo 500 dolárov.

Štúdio Southside Tattoo v Brooklyne sa mu rozhodlo pomôcť. Tatér Dave Cutlip bez poplatku „maže“ laserom ľuďom tetovanie, ktoré hlásajú rasovú nenávisť alebo príslušnosť k rôznym gangom. Vníma to ako svoje poslanie, ktoré je určené ľuďom ako R. Stiles, ktorí svoje neuvážené rozhodnutie často ľutujú a nemôžu si dovoliť drahý zákrok.

D. Cutlipa prišiel s nápadom na bezplatný servis potom, čo k nemu pred niekoľkými mesiacmi prišiel do salónu muž, ktorý potreboval z tváre odstrániť tetovanie nebezpečného gangu. To ale nebolo možné. Tetovanie bolo veľké a výrazné a zákrok pridrahý. Tatéra preto napadlo, že ľudí, ktorí sa potrebujú svojho tetovania zbaviť, môže byť viac. So svojou ženou založili facebookovú stránku, kde ponúkli službu odstraňovania problematických obrázkov „bez zbytočných otázok“.

Odozva bola obrovská a bola tiež základom crowdfundingové kampane Random Acts of Tattoo. Peniaze, ktoré vyzbiera, posiela D. Cutlip ďalším tatérom, ktorí tak môžu zadarmo zakrývať tetovania bývalých gangstrov, väzňov a rasistom. „Niekedy ľudia robia zlé rozhodnutia a niekedy sa ľudia menia... veríme, že v tomto svete je dosť nenávisti a chceme to zmeniť,“ dodal odhodlaný tatér svoj zámer.

Zdroj: Facebook / Southside Tattoo