Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Boeing ponúkne v lietadle lepší výhľad. Nainštaluje najväčšie okná

Boeing ponúkne v lietadle lepší výhľad. Nainštaluje najväčšie okná

30. marec 2017 – Letecká spoločnosť Boeing Business Jet, ktorá sa orientuje na výrobu luxusných privátnych lietadiel, plánuje od roku 2018 ponúkať svojim klientom nový zážitok. V lietadlách bude inštalovať špeciálne panoramatické okno, ktoré má byť najväčšie na trhu.

Akrylová okná pre amerického výrobcu bude dodávať firma GKN Aerospace's Fokker Technologies, ktorá poskytuje Boeingu všetky okná od roku 1996. Každé okno bude odolné proti znečisteniu a poškriabaniu, takže by malo zostať krásne prehliadne. Okno bude mať rozmery 1,4 x 0,5 metra po oboch stranách trupu lietadla. Tento rozmer okien je trojnásobne väčší ako veľkosť klasických okienok v lietadle. Boeing bude inštalovať v lietadle dva páry týchto okien na rôznych miestach v zadnej časti lietadla.

„Sme nadšení z formálneho potvrdenia spolupráce s GKN Aerospace's Fokker na rozvoji najväčšieho leteckého okna na trhu,“ povedal prezident spoločnosti Boeing Business Jet David Longride. Nové okno bude firma inštalovať do modelov BBJ, BBJ 2 a všetkých troch modelov BBJ Max, vrátane Max 7.

Zdroj: Boeing