Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Počet miliardárov rastie. Dosiahol nový rekord

Počet miliardárov rastie. Dosiahol nový rekord

13. marec 2017 - Miliardári po celom svete vlastnia viac ako osem biliónov dolárov, čo predstavuje hodnotu väčšiu, ako je kombinované HDP Nemecka a Francúzska. Vyplýva to z najnovšieho Hurun Report 2017, na ktorý v rannom prehľade upozornili analytici J&T Banky.

Podľa štúdie je na svete 2 257 oficiálnych miliardárov, čo je nový rekord. Oproti minulému roku ide o trojpercentný nárast boháčov. Ich spoločný majetok, ktorý v roku 2016 vzrástol o 16 percent, je ekvivalentný 10,7 percentám ročného svetového HDP (pred piatimi rokmi to bolo len sedem percent HDP). Ich majetok je zároveň vyšší ako HDP ktorejkoľvek samostatnej krajiny okrem Číny a Spojených štátov.

Najviac miliardárov žije v Číne (609), na druhom mieste sa umiestnili Spojené štáty (552) a na treťom Nemecko (109) pred Indiou na štvrtom mieste. Ak chcete zarobiť, smerujte do technologického sektora, ktorý bol v počte miliardárov najúspešnejší (vyše 13 percent). Na štvrté miesto prepadol realitný biznis, ktorý predbehol klasický priemysel a investície.

Neprekvapíme, ak povieme, že v Top 10 zozname miliardárov sa umiestnili staré známe mená: Bill Gates (Microsoft), Warren Buffett (Berkshire Hathaway), Jeff Bezos (Amazon), Amancio Ortega (Zara) či Mark Zuckerberg (Facebook) na piatom mieste.

Zdroj: The Great Gatsby