Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Ženy by mali byť asertívnejšie. Platovo za mužmi zaostávajú

Ženy by mali byť asertívnejšie. Platovo za mužmi zaostávajú

8. marec 2017 - Platové rozdiely medzi mužmi a ženami pretrvávajú a sú aktuálnou témou takmer na celom svete. Podľa analýzy medzinárodného portálu Paylab ženy zarábajú na rovnakých pozíciách v krajinách strednej a východnej Európy (CEE) v priemere o 2 až 11 percent menej ako muži. Na Slovensku je to 9-percentný rozdiel. Platové rozdiely sú zväčša najmenšie pri administratívnych pozíciách.

Keď ale spriemerujeme mesačné príjmy žien a mužov v jednotlivých krajinách CEE, tak zistíme, že rozdiely sú ešte výraznejšie ako rozdiely v rámci rovnakých pozícií. Na Slovensku ženy vo všeobecnosti zarábajú o 23 percent menej ako muži. Do veľkej miery je to spôsobené tým, že ženy majú väčší podiel pracovných úväzkov v odvetviach a na pozíciách, kde sa celkovo zarába menej. Častejšie sa ich tiež týka kariérna pauza a v porovnaní s mužmi majú menšie zastúpenie vo vyšších riadiacich funkciách.

Práve materstvo sa odzrkadľuje na tom, že platové rozdiely medzi mužmi a ženami v rovnakom veku sa časom zväčšujú a najvýraznejšie sú vo veku 35 až 44 rokov. „Muži rovesníci získavajú platový náskok, ktorý už ženy ťažko dobiehajú,“ tvrdí Miroslav Dravecký z portálu Platy.sk. Ženy v súčasnosti dokážu dosiahnuť vyššie platové ohodnotenie, ak by boli asertívnejšie a nebáli sa otvoriť so zamestnávateľom tému o zvýšení platu. Ak napríklad žena akceptuje plat na úrovni 900 eur v hrubom a muž si na rovnakej pozícii vyjedná vyšší plat napríklad o 10 percent, za rok zarobí muž o 1 080 eur viac ako žena, čo je približne ďalší mesačný plat navyše.

Zdroj: profesia.sk