Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Páry sa dopúšťajú seriálovej nevery. Stačí jedna a už nevedia prestať

Páry sa dopúšťajú seriálovej nevery. Stačí jedna a už nevedia prestať

16. február 2017 – Poznáte to. V rámci partnerskej romantiky si urobíte večeru, nalejete si víno a pustíte si obľúbený seriál. Služba na pozeranie filmov a seriálov Netflix prišla so zaujímavou analýzou, v ktorej sa pozrela na takzvanú seriálovú neveru. To znamená, že jeden z partnerov si pozrie ďalšiu epizódu spoločného seriálu bez toho, aby o tom vedel jeho partner.

Netflix dáta zozbieral v decembri minulého roka na vzorke vyše 30-tisíc platiacich používateľov služby z celého sveta – od USA cez Poľsko až po Japonsko (Slovensko v prieskume nebolo zahrnuté). Zistilo sa, že seriálovú neveru spáchalo aspoň raz 46 percent ľudí.

Keď však podvediete raz, nedokážete to zastaviť. Zo seriálových maniakov, ktorí podviedli svojho partnera pri seriáli raz, sa totiž v drvivej väčšine stanú opakovaní recidivisti (81 percent z nich). Možno sa pýtate, čo núti zaľúbencov seriálovo podvádzať?

Zo štúdie vyplýva, že neverníkov k tomu donútili vážne okolnosti: partner bol na služobnej ceste (28 percent z nich), musel pracovať (24 percent z nich) alebo pri seriáli zaspal (25 percent z nich). Väčšina ľudí však nemá problém morálne podvádzať v prípade, ak partner zaspal. Tvrdia, že to nebola nevera.

Až dve tretiny ľudí sa naivne obhajovali pred partnerom aj tým, že „seriál bol natoľko dobrý, že mu nedokázali odolať“. Až 80 percent z podvodov bolo neplánovaných a 45 percent týchto nevier sa stáva počas manželstva.

Nevera sa týka každej z 29 krajín sveta, v ktorej bol realizovaný prieskum. Netflix upozorňuje, že ich počet sa za posledné štyri roky strojnásobil. Najväčší hriešnici sú v Brazílii, kde podvádzajú dve tretiny párov, a, naopak, najvernejší sú Holanďania, Nemci a susedia Poliaci.

Zdroj: Netflix