Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Johnny Depp žaluje biznis partnerov. Topí sa v obrovských dlhoch

Johnny Depp žaluje biznis partnerov. Topí sa v obrovských dlhoch

1. február 2017- Americký herec Johnny Depp má finančné problémy. V Los Angeles sa preto súdi s bývalými obchodnými partnermi zo spoločnosti Management Group. Požaduje od nich 25 miliónov dolárov (asi 23 miliónov eur) kvôli tomu, že mu nesprávne platili dane a dopomohli mu k získaniu nevýhodných pôžičiek bez jeho vedomia.

Bratia Joel and Rob Mandel ale tvrdia, že dôvodom hercových finančných problémov je jeho „sebecký, bezohľadný a nezodpovedný životný štýl“, ktorý stál mesačne dva milióny dolárov. Proti hercovi už podali protižalobu a požadujú vyplatenie sumy 560-tisíc dolárov (519 336 eur), ktoré im dlží na poplatkoch. Herec sa podľa nich odmietol riadiť ich výzvami, aby výdavky reguloval.

J. Depp minul podľa nich vyše 75 miliónov dolárov na nákup a rekonštrukciu 14 rezidencií. Pred niekoľkými rokmi dokonca kúpil celú francúzsku dedinu, ktorú si navrhol sám. Tvorilo ju vyše desať budov, vrátane kaplnky, baru, reštaurácie či vínnej pivnice. Na Bahamách v Karibiku zase kúpil niekoľko ostrovov a kúpil si za 18 miliónov aj 46-metrovú luxusnú jachtu.

Ďalšie milióny míňal na umenie, ktoré zahŕňali diela Andyho Warhola či Gustava Klimta. Herec si potrpel na šperky, v zbierke mal asi 70 zberateľských gitár a rozmarné míňanie vyšperkoval tým, že každý mesiac míňal 30-tisíc dolárov len na vína. Zamestnával tiež 40-členné služobníctvo, ktorých platy ho každý mesiac stáli 300-tisíc dolárov a bezpečnostnú ochranku za 150-tisíc dolárov.

Herec tvrdí, že konzultanti mu spôsobili dlh vo výške 40 miliónov dolárov. Výsledkom bolo, že dom v Los Angeles musel ísť do dražby a za oneskorené platby daní musí daňovým úradom zaplatiť ďalších šesť miliónov. K problémom zrejme dopomohol aj drahý rozvod s exmanželkou Amber Heard, ktorej vyplatil sedem miliónov dolárov.

Zdroj: SITA / AP