Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Warren Buffett má pol storočie tie isté raňajky. Nestoja viac než pár dolárov

Warren Buffett má pol storočie tie isté raňajky. Nestoja viac než pár dolárov

31. január 2017 – Majetok investičného guru Warrena Buffetta sa odhaduje na 73 miliárd dolárov, čím je tento veštec z Omahy tretím najbohatším človekom planéty. O jeho životnom štýle sa vie pomerne málo. V pondelok mal premiéru dokument s názvom Becoming Warren Buffett, ktorý produkovala televízia HBO. Vo filme sa dokumentaristi detailnejšie pozreli práve na osobný život boháča.

86-ročný miliardár žije pomerne nenápadným životom v päťizbovom dome v mestečku Omaha v štáte Nebraska, ktorý si kúpil ešte v roku 1958 za 31 500 dolárov. Kým miliardári preferujú športové a luxusné autá, W. Buffett roky jazdí na osvedčených amerických značkách Ford alebo na jeho milovanom 2014 Cadillac XTS.

Cestou do svojej firmy Berkshire Hathaway sa so železnou pravidelnosťou zastaví na raňajky v McDonald`s. Za raňajky nikdy neplatil viac než 3,17 dolára. Je to ranný rituál, ktorý udržiava už neuveriteľných 54 rokov. Ak sa cíti mizerne alebo má pocit, že sa mu v biznise nedarí, dá si dokonca z princípu lacnejšie menu za 2,61 dolára. Ide o McMuffin, v ktorom je plátok syra, dva pláty mäsa a volské oko. Všetko potom zaleje studenou Coca Colou. Dokumentaristi zistili, že platí vždy presne a mince má vopred pripravené.

Zdroj: HBO