Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Kto fičí na Facebooku najviac? Naši rodičia

Kto fičí na Facebooku najviac? Naši rodičia

26. január 2017 - „Oci, vypni už ten Facebook! Tráviš pri ňom fakt veľa času.“ Síce tento citát sme si vymysleli, ale jeho podstata je pravdivá. Napriek všeobecnému presvedčeniu, že mladí ľudia z takzvanej generácie millennials sú závislí od svojich smartfónov a sociálnych sietí, najnovšia štúdia mediálnej spoločnosti Nielsen objavila oveľa zaujímavejší výsledok. Na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter či Instagram najviac času netrávia mladí ľudia, ale ich rodičia.

Analytici zistili, že Američania vo veku od 35 až 49 rokov z takzvanej generácie X trávia pred Facebookom a inými sociálnymi sieťami v priemere šesť hodín a 58 minút týždenne. Millennials, teda mladí ľudia vo veku 18 až 34 rokov, strávili na týchto sieťach o 39 minút menej. Respondenti nad 50 rokov a do 18 rokov sa sociálnym sieťam venujú v priemere štyri hodiny do týždňa.

To nie je všetko. Analytici s dovolením respondentov sledovali 9-tisíc smartfónov a 1 300 tabletov a zistili, že staršia generácia X trávi online v priemere 32 hodín týždenne, kým mladí ľudia z millennials o päť hodín menej. Na sociálnych sieťach trávia viac času ženy. Obetujú im až pätinu online času, v prípade mužov je to 19 percent času.

Zdroj: flickr.com / Jason Howie | cc