Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Francúzi nazvali ulicu na počesť brexitu. Nikam ale nevedie

Francúzi nazvali ulicu na počesť brexitu. Nikam ale nevedie

28. december 2016 – Mestečko Beaucaire na juhu Francúzska pomenuje jednu zo svojich ulíc „Rue du Brexit“. Názov bol vymyslený na počesť úspešného referenda, v ktorom Briti odhlasovali odchod krajiny z Európskej únie.

Pomenovať ulicu po brexite bol návrh starostu Juliena Sancheza, ktorý je členom krajne pravicového Národného frontu Mariny Le Penovej. Členovia mestskej rady 16-tisícového mestečka, ktoré je jednou z bášt Národného frontu neďaleko Marseille, hlasovali za starostov návrh 23 hlasmi, proti boli len deviati.

Názov ulice vzbudzuje posmešky, pretože ulica nazvaná po brexite v skutočnosti nikam nevedie. Ide o asi 100 metrový okruh v priemyselnej štvrti mesta, ktorý sa vracia späť na pôvodnú ulicu. Ňou je ulica pomenovaná po Robertovi Schumanovi, ktorý bol jedným z architektov Európskej únie.

Aby toho nebolo málo, ulica Roberta Schumana sa napája na ulicu Jeana Monneta, ktorý myšlienke európskej integrácie zasvätil život. S R. Schumanom pripravili medzinárodne uznávaný Schumanov plán, ktorý uzrel svetlo sveta 9. mája 1950. Tento deň sa považuje za zrod Európskej únie. Ulica Rue du Brexit je považovaná podľa niektorých kritikov za formu provokácie.

Zdroj: Google Maps