Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Ikea vyzýva tínedžerov: Neprespávajte v noci u nás

Ikea vyzýva tínedžerov: Neprespávajte v noci u nás

22. december 2016 – Začalo to v auguste tohto roka. Dvaja mladí Belgičania, ktorí sa nazvali „dvoma idiotmi“, zverejnili na Youtube zaujímavé video z párty v nábytkárskom reťazci Ikea. Večer predtým sa tam dobre najedli mäsových guličiek a prichystali sa na nočný záťah.

Pred záverečnou hodinou sa skryli v skrini a počkali, kým strážna služba obchod nezavrie. Následne vyšli z úkrytov a začali sa zabávať: skákali po posteli, čítali si rozprávky a pohybovali sa v noci po obchode s nábytkom. Nič neukradli, len hľadali nezákonnú zábavu a dávku adrenalínu.

Ich kúsok mal na internete úspech. Video má už 1,8 miliónov vzhliadnutí. Zážitok inšpiroval pubertiakov z celého sveta a stal sa fenoménom. Podobné prípady nočného spávania Ikea eviduje najmenej desať. Stali sa aj v susednom Poľsku, ale aj v USA, Kanade, Británií, Belgicku, Holandsku, Japonsku či Austrálii.

Ikea preto vyzýva mladých ľudí, aby s touto zábavkou prestali. „Uvedomujeme si, že ľudia majú záujem o Ikeu a chcú zábavné zážitky. Avšak bezpečnosť a bezpečnosť našich spolupracovníkov a zákazníkov je našou najvyššou prioritou,“ tvrdí Ikea.

K zatiaľ poslednému prípadu nepovoleného prespania došlo vo švédskom meste Jönköping. Po záverečnej hodine sa do postelí skryli dve 14-ročné dievčatá. Zamestnanci ich objavili na druhý deň ráno, ale reťazec ich nakoniec nezažaloval pre nízky vek. Také šťastie už nemali 15-ročné dievčatá z Malmö a skončili na polícií.

Zdroj: Facebook