Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Facebook investoval do Zuckerbergovej ochranky milióny dolárov

Facebook investoval do Zuckerbergovej ochranky milióny dolárov

17. apríl 2018 - Minulý týždeň musel šéf Facebooku Mark Zuckerberg vysvetľovať pred americkým Kongresom, ako zabezpečil bezpečnosť a súkromie miliónov používateľov. V posledných mesiacoch sa stala jeho firma terčom kritiky, preto šéf Facebooku sprísnil aj svoju ochranku.

Z dokumentov, ktoré spoločnosť zaslala svojim akcionárom, vyplýva, že len za minulý rok musel Facebook vynaložiť 7,3 milióna dolárov na jeho ochranu. Táto suma sa medziročne zvýšila takmer o polovicu (vlani jeho ochranka stála 4,8 milióna dolárov). Dôvodom vyšších nákladov bolo, že M. Zuckerberg vlani vyrazil na turné po Spojených štátoch. To isté sa odzrkadlilo aj na nákladoch, ktoré sa týkajú cestovania. Za prevádzku súkromného lietadla Facebook zaplatil 1,5 milióna dolárov, pred rokom bola suma len 870-tisíc dolárov.

Je však potrebné zdôrazniť, že M. Zuckerberg nepoberá žiadnu mzdu a firma mu platí len symbolický jeden dolár ročne. Hlavní manažéri Facebooku Sheryl Sandberg, ktorá je prevádzková riaditeľka a Christopher Cox, ktorý je produktovým manažérom, majú štandardný ročný plat vo výške 805-tisíc dolárov, respektíve 720-tisíc dolárov.

Zdroj: SITA / AP