Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Káva je ohrozeným druhom. Môže do niekoľkých desaťročí vymiznúť

Káva je ohrozeným druhom. Môže do niekoľkých desaťročí vymiznúť

5. marec 2018 - O niekoľko desaťročí vaša obľúbená káva už nemusí chutiť rovnako. Kávové zrná totiž ohrozujú klimatické zmeny. Vedci aj pestovatelia sa preto snažia nájsť spôsoby, ako by kávovník mohol byť odolnejší - avšak bez toho, aby klesla kvalita kávy. Inými slovami sa snažia zachrániť samotný druh, a pritom uchovať v kávových zrnách špecifickú chuť.

Austrálsky klimatický ústav predpovedá, že plocha pôdy, ktorá sa považuje za vhodnú pre pestovanie kávy, by mohla do roku 2050 zmenšiť o polovicu, a do roku 2080 by mohli divoké kávovníky vymiznúť. Ak sa tak stane, stratí sa genetická diverzita potrebná predovšetkým pre vývoj nových variant kávy.

Stačí trocha nerovnováhy a nielen kvalita, ale aj kvantita úrody môže byť značne postihnutá. Káva arabica, ktorá pochádza z etiópskej vrchoviny, najlepšie rastie v nadmorskej výške od 800 do 2100 metrov, pri teplote od 18 do 22 stupňov Celzia so striedaním suchého a daždivého počasia. Káva robusta, ktorá je odolnejšia, rastie v tropických oblastiach do výšky 800 metrov. Lepšie než arabica znáša vysoké teploty, ale je citlivejšia voči suchu. Stúpajúce teploty a sucho ovplyvňujú nielen kvalitu kávy, ale podľa vedcov uľahčujú šírenie chorôb do oblastí, v ktorých sa pestuje. Kávové spoločnosti berú túto hrozbu vážne a investujú do vzniku nových odrôd kávy, ktoré budú odolnejšie voči klimatickým zmenám a chorobám. V súčasnosti sa vo výskumných strediskách organizácie World Coffee Research testuje päť desiatok nových kávových hybridov.

Zdroj: flickr.com / Maria Keays | cc