Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Ťažká perina sa vracia do módy a rieši problémy s nespavosťou

Ťažká perina sa vracia do módy a rieši problémy s nespavosťou

2. marec 2018 - Jia Tolentino od detstva trpí nespavosťou. Vyskúšala už všeličo, ale nič nepomáhalo. Nedávno napísala článok pre magazín New Yorker, ktorý cituje aj portál týždenníka Respekt, kde v rámci experimentu vyskúšala takzvanú Gravity Blanket. Ide o ťažkú perinu, ktorá má deväť kíl a podľa tvorcov rieši problémy s kvalitným spánkom.

Deka sa objavila vlani na serveri Kickstarter, kde sa skupinka nadšencov pokúšala vybrať peniaze na rozbeh sériovej výroby. J. Tolentino bola najskôr skeptická, ale potom si všimla úspech kampane. Ako cieľovú sumu si autori nápadu stanovili sumu 21-tisíc dolárov, ale už v priebehu prvého dňa vybrali 150-tisíc a na konci kampane 4,7 milióna dolárov.

Deka mimochodom nie je lacná a stojí 229 dolárov. „Pod jej váhou som mala pocit, že sa nemôžem pohnúť. Bol to skvelý pocit,“ opísala svojou skúsenosť s Gravity Blanket. Rovnomerne rozložená váha na ľudskom tele vraj človeka upokojuje, čo potvrdili aj vedecké štúdie. Hoci ťažké periny nie je vo svete ničím novým, firma Gravity naplno využila potenciál dizajnu a skutočnosť, že nespavosťou trpí stále väčšie množstvo ľudí.

Zdroj: Youtube