Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Väčšina párov si medzi sebou zdieľa heslá a má k dispozícii intímne súbory

Väčšina párov si medzi sebou zdieľa heslá a má k dispozícii intímne súbory

22. február 2018 - Až 70 percent párov medzi sebou zdieľa prístupové heslá do online účtov a digitálnych zariadení. Pre štvrtinu je bežným štandardom, že majú neobmedzený prístup do mobilu alebo tabletu svojej polovičky a pravidelne kontrolujú každú novú aktivitu. Ukázal to prieskum spoločnosti Kaspersky Lab.

Až 26 percent má v zariadení svojho partnera uložené súbory intímneho charakteru, ako napríklad textové správy, fotografie alebo dokonca videá. Kým trvá vzťah, táto otvorenosť je prirodzená. Problémy však môžu nastať po rozpade vzťahu, ukazujú výsledky prieskumu. Až 12 percent z tých, ktorí prežili rozchod, z pomsty zverejnilo súkromné či intímne informácie o expartnerovi. Rovnako 12 percent zámerne poškodilo alebo chcelo poškodiť zariadenie svojho bývalého, pätina sa zase priznala k špehovaniu partnera cez online účty, ku ktorým poznali prístupové údaje.

Prieskum poukázal aj na výrazné rozdiely v správaní medzi mužmi a ženami. Muži sa ukázali ako pomstychtivejší, keď 17 percent mužov zverejnilo z pomsty súkromné informácie o svojej bývalej parnerke, oproti 7 percentám žien. Muži sú aj vypočítavejší – 17 percent mužov zneužilo informácie od expartnerky vo svoj prospech, v porovnaní s 8 percentami žien.

Zdroj: flickr.com / Thought Catalog | cc