Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Zamestnanci Applu majú problémy. V novej budove narážajú do skla

Zamestnanci Applu majú problémy. V novej budove narážajú do skla

21. február 2018 - Nové sídlo spoločnosti Apple stálo päť miliárd dolárov a bolo navrhnuté pre 13-tisíc zamestnancov. Sídlo v kalifornskom meste Cupertino s názvom Apple Park je považované za architektonický zázrak a podobá sa vesmírnej lodi. Budovu obklopujú takmer 14-metrové bezpečnostné sklá. Sklo dominuje aj vo vnútri a oddeľuje jednotlivé kancelárie, chodby a open space priestory.

Agentúra Bloomberg tvrdí, že práve sklo robí zamestnancom problémy. Mnohí z nich totiž telefonujú alebo chatujú počas chôdze a narážajú do sklenených výplní. Niektorí z nich preto začali na sklenené tabule lepiť farebné papieriky, ktoré im prítomnosť skiel pripomínajú. Lístky však boli podľa slov zamestnancov odstránené, pretože znevažovali dizajn budovy.

Zatiaľ nie je jasné, ku koľkým incidentom vo vnútri budovy došlo, spoločnosť Apple sa k problému nechcela vyjadriť. Nie je to však prvýkrát, kedy má Apple so sklom v budovách problémy. V roku 2011 vrazila do sklenenej steny obchodného domu Apple 83-ročná Evelyn Paswall, ktorá si pri incidente zlomila nos.

Zdroj: Apple