Viac strojov a menej práce. Automatizácia výroby môže v Ázii vykorisťovať ľudí

Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

Microsoft to potvrdil, virálne videá nás vyrušujú v práci

Microsoft to potvrdil, virálne videá nás vyrušujú v práci

7. február 2018 - Na základe prieskumu na 20-tisícovej vzorke európskych pracovníkov spoločnosť Microsoft pripustila, že nové digitálne technológie môžu znižovať pracovnú produktivitu. Microsoft to zdôvodnil tým, že zamestnanci sú vyrušovaní množstvom e-mailov, prezeraním sociálnych sietí, notifikáciami, novými tweetmi či sledovaním virálnych videí mačiek.

Spoločnosť tvrdí, že produktivita závisí od kultúry každej firmy a schopnosti efektívneho využitia pracovného času. Zistila, že pracovníci, ktorí nie sú vyškolení na účinné využívanie nových technológií, strácajú drahocenný čas a nestíhajú svoje pracovné povinnosti. Výsledkom je, že si prácu prinášajú domov a sú náchylnejší na vyhorenie. Neproduktívne sa tak cíti až 21 percent zamestnancov.

Lenže v spoločnostiach, kde je silná digitálna kultúra, pracovníci dostali odbornú prípravu v oblasti nových technológií, prístupu k informáciám a manažéri podporujú cielené zavádzanie nových technológií, bola situácia opačná. Ľudia narábali s časom počas pracovnej doby oveľa efektívnejšie a neproduktívne sa cítilo len päť percent zamestnancov. Až 22 percent zo zamestnancov sa naopak cítilo veľmi produktívne a s prácou boli spokojní.