Keď práca ľudí baví, alebo kde sa zamestnať v roku 2013

Spoločnosť Glassdoor zostavila rebríček najlepších firiem z hodnotenia ich zamestnancov

1. miesto: Facebook (hodnotenie: 4,7 z možných 5)

1. miesto: Facebook (hodnotenie: 4,7 z možných 5)

Najväčšia sociálna sieť je pre rok 2013 najlepším mietom, kde sa zamestnať. Vyplýva to z piateho ročníka ankety spoločnosti Glassdoor, ktorá sa venuje hodnoteniu pracovných pozícii a firiem. Rebríček 50 najlepších je zostavený na základe anonymného hodnotenia od zamestnancov, ktorí aktuálne pre spoločnosť pracujú. Napriek tomu, že väčšina umiestnených firiem má pobočky po celom svete, zapájajú sa do prieskumu iba zamestnanci zo Spojených štátov.

"Je to jedno z najvyšších ocenení, ktoré môže spoločnosť dostať, pretože je autentickým a hmatateľným odrazom spokojnosti jej zamestnancov," povedal o prieskume generálny zakladateľ Glassdooru Robert Hohman. Spoločnosť evidovala od 24. novembra 2011 do 13. novembra 2012 takmer 50 miliónov firemných recenzií, ktoré spracovala s použitím vlastného algoritmu. Rebríček bol následne zostavený na základe vypočítaného kumulatívneho priemeru. Najvyššia možná dosiahnutá hodnota bola 5.

Facebook sa na prvú pozíciu vrátil po ročnej prestávke. Jeho zamestnanci v dotazníku, ktorý pozostával z 18 ozázok a bolo ho potrebné vyplniť od novembra 2011 do novembra 2012, oceňovali najmä vplyv spoločnosti na životy miliardy ľudí po celom svete a množstvo benefitov, ktoré im pomáhajú zharmonizovať pracovný a osobný život. Taktiež vyjadrili dôveru a podporu zakladateľovi a šéfovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi, spokojných s tým ako vedie firmu je 99 percent zamestnancov.

"Je pre nás pocta dostať takúto cenu od Glassdooru. Snažíme sa, aby bol Facebook miestom, kde má každý vplyv na to, aby robil, čo ho baví," povedala viceprezidentka pre ľudské zdroje Lori Golerová.

Zdroj: SITA / AP