Tí, čo zarábajú na prepadákoch: Top 10 hercov, ktorí si nezaslúžia svoj plat

Časopis Forbes aj tento rok zostavil rebríček hercov, za ktorých museli filmové spoločnosti riadne zaplatiť, pričom investícia sa ledva vrátila.

1. miesto: Johnny Depp (za každý vyplatený dolár zarobil štúdiám iba 1,2 dolára)

1. miesto: Johnny Depp (za každý vyplatený dolár zarobil štúdiám iba 1,2 dolára)

Herci boli hodnotení na základe úspešnosti ich posledných troch filmov. Dôležitým údajom bolo, aké sumy pripísali na účet filmových spoločností jednotlivé snímky. Tieto sumy sa následne porovnali s honorármi hercov. Pri hodnotení sa vyňalo účinkovanie v animovaných filmoch, a tiež filmy, kde herci účinkovali iba ako vedľajšie postavy. Filmy, na ktoré sa redaktori z Forbesu zamerali, museli byť premietnuté vo viac ako 2 000 kinách.

Najpreplatenejším hollywoodským hercom a kráľom rebríčka sa tak stal snáď najznámejší pirát Johnny Depp. Úspechy, ktoré ako kapitán Jack Sparrow dosiahol v štyroch častiach Pirátov z Karibiku, sa už tento rok nezopakovali. Tohtoročné filmy Mortdecai či Transcendence, v ktorých hral, už nepriniesli filmovým spoločnostiam také závratné zisky vzhľadom na honorár, ktorý J. Deepovi museli vyplatiť.

Film Trancendence dokonca len s odretými ušami pokryl náklady spojené s jeho výrobou, ktoré predstavovali 100 miliónov dolárov.

Zaujímavosťou je, že zostavenému rebríčku tento rok kraľujú len muži. Minulý rok sa v ňom objavila jediná žena a to Sandra Bullock.

Výsledky zostaveného rebríčka samozrejme nemusia znamenať výlučne len zlyhanie hercov. Existujú dve možnosti a to, že buď hrali v totálnych prepadákoch, alebo filmové štúdiá im zaplatili vzhľadom na výkonnosť filmov privysoké honoráre.

Zdroj: SITA/AP