Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

13 krokov ako vytiahnuť poľnohospodárstvo z najväčšieho marazmu

21.02.2019 | Ivan Haluza

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

21.02.2019 | cimro

K poľnohospodárstvu nič,vážení ale vzájomne sa osočovať tak to Vám ide,hlavne vyvetrať svoje ego.

22.02.2019 | Roman Kanala

Klimatický fond by mal byť financovaný drevárskou mafiou, ktorá cez deforestáciu spôsobuje klimatické zmeny a je priamo zodpovedná za záplavy a eróziu. Z pokút by mali byť odškodňované obeti. Ak pokuty nie sú dosť vysoké, treba zdaniť vývoz dreva.

Poľnohospodárske výrobno-spotrebné družstvá sú bežné napríklad vo Francúzsku. Poľnohospodári sa združia a spoločne si financujú baliareň a predajňu. Výrobu predajú vo vlastnom obchode za lepšie ceny, než keby to posunuli reťazcom. Najväčšia marža ostáva u toho, kto to predá koncovému zákazníkovi. Mäso, klobásy, mlieko, syry, zeleninu, ovocie. Mandarínky tam nemajú, ale majú čerstvú mrkvu, zeler, brokolicu, endivy, orechy.

Zákazníci sa môžu stať členmi družstva a vtedy majú 30% zľavu. Členovia družstva si kúpia podiel a kým si ho držia, ostávajú členmi. Podiel môžu kedykoľvek predať. V predajni pracujú predavačky, ktoré zároveň robia účtovníctvo a upratujú. Vidno na nich, že pracujú s nadšením, lebo robia na svojom.

22.02.2019 | LPB

Aj my sme tu mali družstvo - Jednota. Ale tá zľava na kartu bola symbolická, kdeže 30%. Neviem, či ešte existuje.

"zdaniť vývoz dreva" To by asi EU namietala.

22.02.2019 | Roman Kanala

Niečo s tou deforestáciou treba urobiť, inak tam budete mať mesačnú krajinu na ďalšie storočia. Tak sa vyrúbali lesy v Anglicku a Írsku a nové už nenarástli. Škody po povodniach by bolo treba prišiť drevomafii, lebo zrušili zádržnú schopnosť krajiny. Les zadrží aj prietrž mračien, holiny nezadržia nič. Aj pôdu odplaví.