Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

CFO roka 2017 je Juraj Bayer

20.06.2018, 16:09 | TREND.sk

Súťaž týždenníka TREND a CFO Clubu o najlepšieho finančného riaditeľa pozná svojho víťaza – CFO roka 2017 sa stal Juraj Bayer, riaditeľ divízie financií ZSE a člen predstavenstva ZSE Energia. Odborným garantom tohtoročnej súťaže bola spoločnosť KPMG.

  • Tlačiť
  • 0

J. Bayer pôsobí v energetike takmer dve desaťročia, z toho s výnimkou jedného roka v Západoslovenskej energetike. Prestížne ocenenie CFO roka získal za stabilne dobré finančné výsledky ZSE a marcové uvedenie firemných dlhopisov v hodnote tristopätnásť miliónov eur.

Tím J. Bayera využil pri emisii dlhopisov situáciu s nízkymi úrokmi na trhu a výhodný úrok sa mu podaril získať aj vďaka tomu, že firma má od agentúry Standard and Poor´s rating na úrovni A-. Bez neho by bolo emitovanie dlhopisov drahšie než aktuálnych 1,75 percenta. Spolu so svojimi spolupracovníkmi sa tak J. Bayer postaral o bezproblémové financovanie ZSE na ďalšie roky.

Neprehliadnite

Súťaž CFO roka už desať rokov hľadá a oceňuje finančných riaditeľov, ktorí sa výrazne podieľajú na rozvoji svojich firiem a dosiahli mimoriadne výsledky. Férovosť a transparentnosť súťaže garantuje odborná komisia zložená z vedúcich manažérov spoločností BDO, Deloitte, EY, KPMG a PwC a profesionálnych asociácií CFO Club a SAF.

Vizitka skupiny ZSE
Rok Tržby (v mil. eur) Zisk (v mil. eur)
2015 1009 88.1
2016 1000.7 98.6
2017 1065 97.6
Zdroj: IFRS FS
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)