Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

CFO roka 2017: Vyberte víťaza z pätice výnimočných kandidátov

31.05.2018, 11:43 | TREND.sk

Súťaž CFO roka oceňuje finančných riaditeľov, ktorí sa výrazne podieľali na rozvoji svojich firiem a dosiahli mimoriadne výsledky.

  • Tlačiť
  • 0

V jubilejnom desiatom ročníku sa v nej stretla pätica silných kandidátov: Juraj Bayer zo ZSE, Ján Figeľ z Plastic Omnium, Martin Klímek z O2, Viera Kubašová z Poisťovne Slovenskej sporiteľne a Jan Zajíc z Continental Matador.

Z jedenástich prihlásených dosiahli najviac bodov pri hodnotení finančných výsledkov ich firiem, ako aj ich osobného prínosu k rozvoju finančného manažmentu.

Pravidlá súťaže

Vyhlasovateľmi súťaže sú v tomto roku týždenník TREND, CFO Club a spoločnosť KPMG. Kandidátov nominuje a hodnotí odborná komisia, ktorej členmi sú ďalší odborní partneri – spoločnosti BDO, Deloitte, EY a PwC a Slovenská asociácia podnikových finančníkov.

Komisia posudzuje kvantitatívne a kvalitatívne ukazovatele kandidátov. Z kvantitatívnych sú najdôležitejšie rentabilita nákladov, obrátka aktív, celková zadlženosť a pohotová likviditu firmy.

Neprehliadnite

Kandidáti tiež písomné odpovedajú na otázky, ktoré skúmajú kvalitatívne parametre ich pôsobenia vo firme: úlohu v manažmente spoločnosti, KPI, zodpovednosť za získavanie zdrojov, najdôležitejšie projekty a inovácie, riadenie ľudí, účasť na legislatívnom procese, reprezentáciu firmy či dodržiavanie etických zásad. Kvantitatívne a kvalitatívne parametre majú v konečnom výsledku váhu 30:70.

Nasleduje interview s kandidátmi, ktoré vedú členovia komisie, aby hodnotenie doplnili o osobný kontakt.

Zdroj: Miroslava Spodniaková

Konečný výsledok

Všetky vstupné dáta vyhodnotili v tomto roku experti z KMPG a navrhli poradie kandidátov. Komisia 10. mája ich návrh prediskutovala a vytvorila short list s piatimi najlepšími.

Teraz nasleduje hlasovanie verejnosti na stránke cforoka.sk. Názor verejnosti ovplyvní výsledok váhou 50 percent. Ďalšími 50 percentami závaží poradie, na ktorom sa zhodla odborná komisia. Hlasovanie potrvá do 17. júna.

Výsledky vyhlási porota 19. júna na spoločenskom večeri v bratislavskom hoteli v hoteli Radisson Blu Carlton Hotel. Víťazovi tu tiež odovzdá ocenenie CFO roka 2017.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)