Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chceme zdaniť Uber či Airbnb a možno budeme mať len výdavky na súdne spory

27.03.2018 | Zuzana Kollárová

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

27.03.2018 | Emasculate

Nieje nic jednoduchsie nez pre tieto firmy proste vypnut slovensko, pretoze prijmy z bazmekistanu su len malou bodkou v ich vykazoch, a nikdy nebudu stat za tu ostaru natahovat sa s impotentnou a zkrorumpovanou bazmekistanskou financnou spravou. A budeme sa vsetci tesit ze mozme hotel rezervovat cez telefon a odkazovac, ako napr neobolsevicky Permon v zapadnych tatrach, ktory dnes rezervuje presne tak isto ako rezervoval v 1992.

Cize pomali sa odtialto stiahne nielen booking, uber a airbnb, ale aj netflix, prime, a aj nemecky amazon sem prestane posielat veci.

Este ze to brhel s mafiou kvalitne vyjkryje lokalnym riesenim...uz teraz sa tesim.

27.03.2018 | citatelTrendu

Určite je správne že Slovensko chce nejaký podiel z príjmov nadnárodných spoločností. Autor článku, ty aj ja platíme dane, prečo nie tí najbohatší? určite treba tlačiť všetkými legislattínymi možnosťami aby tu platili dane. Každá krajina potrebuje dane, len hlupák tvrdí že nie.

27.03.2018 | Vlasko

Nie je to spravne. Ak by neboli danove pekla tak by to mozno spravne bolo. Ale prakticky cela Europa je danove peklo(lebo uplatky volicom) tak to spolocnosti obchadzaju ako mozu. Vsetky nech su v Irsku, Luxemburgu a podobne nech nezaplatia chamtivym socialistom ani cent.

27.03.2018 | citatelTrendu

Aha a keď pôjde tvoje dieťa do školky, školy alebo skončíš v sociálnom ústave, priprav si desaťtisíce z vlastnej kapsy. Na toto všetko ti priespieva ten "zlý" štát.

Treba sprísňovať legislatívu, políciu a urobiť poriadky v súdnictve, každá krajina potrebuje dane aj keď sa ti to nezdá. "Milujem" príspevky "nepotrebujem štát"-to zo zásady hlásajú mladí fagani, ale akonáhle prekročia 45 rokov a začnú prvé choroby, zrazu sú z nich odborníci požadujúci sociálny štát.

27.03.2018 | Martin Masarik

Buď si istý, že na liečbu tých chorôb po 45ke by bolo, aj keby boli nízke dane a privátne zdravotníctvo. Keď je niečo dostupné a lacné, tak to vždy skončí plytvaním a nekvalitou. Krásne to vidno na zubároch - neviem, či ešte nejakí štátni existujú.