Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chcete lacnejších ľudí? Pokľaknite pred technológiami

02.09.2019 | Zuzana Kullová

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

02.09.2019 | Jaro Polakovič

Doteraz si mnohi akoze podnikatelia mysleli, ze usetria na mzdach tym, ze zamestnaju lacnu pracovnu silu z Rumunska ci bulharska. Jeden taky chytrak v BA prepustil Slovakov zo stavebnej firmy, zamestnal Rumunov a reklamacie stupli o 100%.
Teraz opat hlada Slovakov ale nemoze zohnat :D HAMIZNOST SA NEVYPLACA.

02.09.2019 | @@@

zbytočne strašenie ludi .....aj tak budu vznikať nove pracovne miesta ...vždy na začiatku a na konci je človek ....ved komu ten tovar predaš ?....v tom ti roboti nepomožu :D :D :D

02.09.2019 | mam_rad_jablka

Keď dôjde ku robotizácii ťažby surovín a farmárčenia, keď sa robotizuje sám servis robotov a výrobky sa samé vytlačia z 3D tlačiarne, vtedy si môže mala skupina uvedomiť, že dokážu byť samostatní aj bez 8 miliárd ľudí pľundrujúcich planétu. Prečo sa deliť o zdroje s inými, ak ich nepotrebujem?

V takomto prípade konšpirácie o vynútenom znížovaní populácie as môžu stať realitou. Potom záleží už len na morálke a humanizme, ako bude ľudstvo vyzerať.

02.09.2019 | @@@

nezmysel ...chamtivosť je vysoka a bohaty ludia dokažu byť bohaty len na ukor ostatnych keby to tak nebolo tak už davno všetci žiju niekde na opustenom ostrove alebo v jednom štate kde nikoho k sebe nepustia ale oni radšej žiju medzi tymi bežnymi a chudobnymi ludmi (aj ked sa oplotuju vysokymi plotmi a murmi ) lebo len takto dokažu byť ešte viac bohaty

03.09.2019 | Runforfun

Ako je bohatý na ukor iných ľudí človek čo napr porjektuje domy, stavby čo robí sam doma so synom. A zarobí si na dom a auto. Aj tomuto závidiš?? Tie TOvje marxistické poučky nefungujú. CHod ja Ty a vykorisťuj. Už urob niečo poriadne. Zamestnaj ludí a nebohatni na nich. Daj im všetko.

02.09.2019 | mánička

Kto tie roboty vyrobí?? Dúfam, že sa budú vyrábať u nás - to má budúcnosť...

03.09.2019 | Runforfun

Prepásli sme šancu.... Už sa vyrábajú v Cine. Abb komplet čina, FAnuc CIna, KUKA cina....nehovorím že nie, ale u nás je jeden výskumák ale ten nie je aktívny. Sanda je ze by SPINEA sa rozhodla finalizovať produkt o Robot, ale to by musela nájsť na trhu svoje miesto nejakým originálnym riešením.

03.09.2019 | LPB

Netreba vyrábať. Stačí projektovať, servisovať, predávať, implementovať, programovať...

04.09.2019 | mánička

Stačí vyrábať náhradné súčiastky do robotov - lenže tie sú kvalitatívne na oveľa vyššej úrovni než tie, ktoré vyrábame pre automotive. Za socíku sme takúto kvalitu vyrábali. Je niečo iné vyrobiť súčiatku do auta a niečo úplne iné, vyrobiť náhradný diel pre robot /alebo dnes pre montážnu linku/ ktorý pracuje v nepretržitej prevádzke.