Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Daniari nasadzujú zbrane na podvody. Kvôli prelievaniu podozrivých ziskov

17.02.2020 | Zuzana Kullová

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

17.02.2020 | Roman Výkala

Zlodeji Kiska s Matovicom maju po vtakoch :)))

17.02.2020 | Bonovivan

Neboj, pride rad aj na vašich igelitkárov z doby kešu

17.02.2020 | zajo-

A 12 rokov počas bačovania ZDERáckej mafie a oligarchie boli de ? !

17.02.2020 | MilosM

Tak neviem, či sú podozrivé zisky alebo podozrivé je prelievanie nepodozrivých ziskov.
V druhom prípade mám veľa pochopenia.

17.02.2020 | martin33

Ono je to tak, "transeforove ocenovanie" vzniklo na to, aby sa "kleplo po prstoch" nadnarodnym korporaciam a oligarchom ako Penta, ktore presuvaju zisky na miesto , kde je najnizsie zdanenie, cim porusuju zakladny princip spravodliveho danoveho systemu, ze zisk by mal byt zdanovany tam, kde vznika (aby mohla byt z tych dani platena napriklad infrastruktura, ktoru tie firmy potrebuju na dosiahnutie zisku).
Vzhladom k tomu, ze nadnarodne korporacie maju dosatok pravnikov a danovych specialistov, ktori su schopni najst "dieru" v zakone este pred tym, ako je schvaleny, danovaci sa zameriavaju na male firmy a zivnostnikov, ktori taketo moznosti nemaju. Pricom v takomto pripade, kde sa "presuva" zisk napriklad medzi s.r.o a zivnostou toho isteho cloveka, vo vacsine pripadov nedochadza k "uniku" zisku z krajiny a teda taketo konanie nie je z hladiska danovych prijmov statu ani zdaleka take nebepecne ako "optimalizacia" na strane nadnarodnych firiem.

17.02.2020 | Runforfun

Tu nejde o pravnikov nadnárodnch spoločností, tu ide o odvahu a povinnosť tak urobiť na našej strane. Máme v zakonníku práce definovanú závislú činnosť a 100,000 živnostníkov pracujúcich napr ako zvárač, frézar u jedného zamestnávateľa viac ako rok. Ak by sa dôsledne kontorplvala TP tak potom všetky platby US Steel do Holandska by neboli danovo uznané.. a nakoľko v TP platí zásada kupuj službu tam kde je lacnejšia a služba musí byť reálna. neviem, za čo reálne fakturuje USS Holandsko KOšiciam stovky milionov EUR. To by musel mať dcéra v Holandsku 150 zamesztancov a hodinovú sadzbu 500 EUR. A ot nehovorím o tých všetkých ITakoch čo transferujú prachy akože aut práca na CYprus a z Cypru na Panaeske ostrovy kde je akcionár strapatý a fúzatý, ktoré vykážu výnosy z akcií ako geniálnu investičnú predvídavosť.

17.02.2020 | martin33

Na nasej strane sa prenasleduju zivnostnici a male s.r.o. Lebo sa nedokazu tak ucinne branit ako nadnarodne korporacie a oligarchovia.

18.02.2020 | Jozko Ferko

prenasledovanie malých živnostníkov a malých Sro pokračuje. Ako sa stratí zisk? ak si živnostník faktúruje prácu vo svojej Sro ???

18.02.2020 | Ivan Velčický

Opäť zákon s dobrým úmyslom sa zneužije na šikanu malých podnikateľov. Prečo by podnikateľ nemohol už odpísané auto predať za ľubovoľnú sumu a hocikomu aj sám sebe. To už je nenáležité zasahovanie do riadenia súkromných spoločností. Chápem, že štát chce cudzie banky a korporácie dostať pod kontrolu ale výsledok bude len šikana a svojvôľa vykladania si zákonov a pravidiel úradníkov z FS na malých podnikateľov a živnostníkov. Čo tak konečne prijať zákon nezaplatená faktúra do určitého termínu je trestný čin.

26.02.2020 | Dalo Bariak

Myslim, ze mali podnikatelia su na Slovensku sikanovani. A stat im vobec nepomaha ani z pohladu vymahania pohladavok. Chcel by som sa dozit cias, ked budu vsetky faktury uhradzane pred dobou splatnosti tak, ako je to v amerike. Potom by neboli tale problemy s prezivanim firiem.
Ja by som navrhoval, aby faktury s dph predstavovali spolocnu pohladavku veritel+stat, a kym v plnej sume nieje uhradena, tak stat by mal vystupovat ako veritel.