Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Divoký tender na policajné kamery zbieral ponuky. Saková ich však neukáže

28.06.2019, 15:15 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

V súčasnosti sa hrá o štátnu objednávku kamerových systémov na budovy a uniformy policajtov za odhadovaných sto miliónov eur. A polícia pritom naplno nevyužíva ani inteligentné kamerové systémy, ktoré sa do jej áut nainštalovali len pred pol dekádou za 40 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 2

Čo je nanajvýš neobvyklé, aj po vyhlásení aktuálneho kamerového tendra posielajú záujemcovia na rezort vnútra desiatky otázok. Pýtajú sa, čo vyhlasovateľ súťaže od kamier očakáva. Ministerstvo dokonca od záujemcov chce aj to, aby mohol operátor niektoré kamerové záznamy aj operatívne mazať.

Každému človeku, ktorému ide o čistotu nakladania so štátnymi peniazmi i rovnosť pred zákonom, okamžite napadne, že takýto tender musí byť pod obrovským drobnohľadom. A či by mal vôbec pokračovať.

Neprehliadnite

Správanie ministerstva vnútra však ide v tejto chvíli úplne iným smerom. Vo štvrtok 27. júna prijímalo ponuky na tento tender. A jediné, čím ich v piatok 28. júna TRENDU okomentovalo, je to, že v lehote na predkladanie ponúk mu boli doručené ponuky viacerých uchádzačov.

Mená ani ponúknuté ceny záujemcov ministerstvo nespresnilo. „Vzhľadom na to, že ide o prebiehajúce verejné obstarávanie, na dôvernosť procesu i z dôvodu dodržania princípov verejného obstarávania nemôžeme v tejto fáze verejného obstarávania poskytnúť informácie k predloženým ponukám,“ odpisuje týždenníku tlačový odbor Ministerstva vnútra.

Minimálne o jednom predkladateľovi ponuky sa TREND dozvedel. Po informáciách od dôveryhodných zdrojov mu účasť v tendri potvrdila tradičná košická firma z oblasti IT-bezpečnosti Lynx.

Dôvody na zrušenie pribúdajú

TREND sa nedozvedel ani to, kedy chce ministerstvo vnútra dokončiť vyhodnotenie ponúk. „Jeho dĺžka bude trvať v závislosti od počtu predložených ponúk a nevyhnutných úkonov,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Bonul, kamery, ministerstvo vnútra, polícia, tender