Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico naznačil, že do Bystrice príde investor z bezpečnostnej oblasti

12.12.2015, 17:37 | SITA | TREND.sk

Slovensko pracuje na troch alebo štyroch investíciách v celkovom objeme približne jednej miliardy eur. Potvrdil to v diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska premiér Robert Fico.

  • Tlačiť
  • 5

"Je tu veľmi vážny zámer v oblasti výroby papiera na Slovensku, v objeme asi tristo miliónov eur, jedna špecializovaná výroba v oblasti bezpečnostných služieb v okolí Banskej Bystrice. Tam sa hovorí o 2 až 2,5-tisíca zamestnancov. Pracujeme aj s jednou spoločnosťou z oblasti informačných technológií. Po takejto referencii, ako Land Rover, očakávame, že budú prichádzať aj ďalšie ponuky na investovanie na Slovensku," spomenul R. Fico.

Premiér potom podotkol, že investorom sa vždy snažia ponúkať lokality v oblastiach, kde je vyššia nezamestnanosť, teda juh stredného Slovenska a východné Slovensko.

"Na konci dňa je to ale vždy investor, ktorý povie, že čo mu najviac vyhovuje. Aj preto sme prijali v parlamente zákon o podpore najmenej rozvinutých okresov, kde zavádzame mimoriadne priaznivé podmienky pre investorov, ak by sa rozhodli ísť do týchto regiónov," okomentoval premiér. 

Za historický úspech Slovenska považuje R. Fico podpísanie zmluvy s automobilkou Jaguar Land Rover, pretože je to najväčšia priama investícia v Európskej únii za posledných sedem rokov. Výroba áut by sa mala začať v roku 2018. 

Ako ďalej v diskusnej relácii pripomenul, bude to veľká vec pre Nitru, jej okolie a okresy ako sú Topoľčany, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Levice i Šaľa.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Banská Bystrica, Fico, investori, podnikanie