Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico už dostihol Mečiara. Vo všetkom

05.10.2018, 21:00 | Zuzana Kollárová | © 2018 News and Media Holding

Doterajšie výsledky vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vylúčili verziu, že za dvojnásobnou úkladnou vraždou mala byť talianska mafia prepojená na Úrad vlády SR.

  • Tlačiť
  • 8

Tieto slová nepovedal prokurátor a ani vyšetrovateľ. Verejnosti to oznámil človek, ktorý by sa to v normálne fungujúcom štáte nemal ako dozvedieť. Ibaže, na Slovensku je možné dnes takmer všetko.

Čo vie R. Fico

Robert Fico nemal najmenší problém odkryť, ktorá verzia vyšetrovania je tá pravá, hoci to nemá ako vedieť. A to deň predtým generálny prokurátor Jaromír Čižnár vyzýval všetkých politikov, aby sa prestali vyjadrovať k tomu, do čoho sa nerozumejú.

R. Fico prečítal vyhlásenie, v ktorom opäť obvinil prezidenta, opozíciu, médiá, mimovládne organizácie a aj všetkých tých, ktorí protestovali v marci v uliciach, že smrť novinára a jeho priateľky zneužili. Expremiér považuje taliansku verziu za falošnú a toto podľa neho „nezmyselné tvrdenie bolo zneužité na pokus zmeniť mocenské pomery na Slovensku a zosadiť vládu.“

Neprehliadnite

Odporúčame každému, kto ešte vystúpenie šéfa Smeru nevidel, aby si ho pozrel. Pri jeho vystúpení mu stáli za chrbtom najdôležitejší ľudia v strane – Robert Kaliňák, Peter Žiga, Peter Kažimír, Peter Pellegrini, Viktor Stromček, Richard Raši a Juraj Blanár. Chýbal len Martin Glváč.

Svoje vystúpenie by si mal pozrieť aj samotný R. Fico. Nemusí byť ani odborník na neverbálnu komunikáciu, aby videl to, čo verejnosť. Viacerí spolustraníci, ktorí mu robili štafáž pri tomto trápnom vystúpení, pri opakovaní jeho tvrdení o spriahnutí sa proti vláde, trpeli. Bolo im to vidieť na tvári.

Možno príde čas, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Ján Kuciak, Jednou ranou, Robert Fico