Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finančne nezávislý život Harryho a Meghan. Z čoho žili doteraz a koľko môžu zarobiť

14.01.2020, 20:00 | Tomáš Zemko | ČTK

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan zrejme vedeli, prečo sa rozhodli dať zbohom kráľovskej rodine. Ak využijú naplno „finančnú nezávislosť“ a svoje možnosti, môžu zarobiť milióny eur. Ich príjem by mohol byť oveľa vyšší, ako keby ostali pod krídlami monarchie.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

Británia

More príležitostí. To sa črtá kráľovskému páru, ktorý pár dní po novom roku oznámil, že sa obaja vzdajú funkcie vysoko postavených členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

35-ročný vnuk britskej kráľovnej Alžbety II. a jeho 38-ročná manželka rodným menom Rachel Meghan Marklová svoje rozhodnutie zdôvodňovali aj tvrdením, že ide o „pokrokovú novú cestu“. Zatiaľ svoje plány nešpecifikovali, preto sa rozbehla vlna špekulácií, ako budú žiť po novom. Ako by táto cesta mohla vyzerať?

Neprehliadnite

Treba pripomenúť, že ide o netradičnú a neočakávanú zmenu, pretože členovia kráľovskej rodiny nemôžu vykonávať platenú prácu. „Zavedeným pravidlom bolo, že keď ste členom kráľovskej rodiny, nevykonávate platenú prácu. Vzájomne sa to vylučuje,“ tvrdí pre BBC Jonny Dymond, ktorý sa zaoberá kráľovskou rodinou.

Obamovci ako vzor

Už len samotný fakt, že sú členmi kráľovskej rodiny, je v ich prospech. O ich popularite svedčí aj to, že na Instagrame má pár takmer 11 miliónov sledovateľov. Svoju značku „Sussex“ môžu speňažiť pri akomkoľvek povolaní, myslí si J. Dymond.

Každopádne, možností zarábať majú viac. Prvou môže byť kontrakt na napísanie knihy. Keďže médiá a verejnosť majú veľký záujem o ich súkromie, za knihu, v ktorej by o sebe prezradili ďalšie zaujímavosti zo života, by si mohli vypýtať slušné peniaze.

Britský princ Harry a jeho manželka MeghanZdroj: TASR / AP

Napríklad manželia Obamovci si v roku 2017 za dve knihy o ich živote mali prilepšiť o vyše 50 miliónov eur. Približnú sumu by si mohli vypýtať aj Harry a Meghan, tvrdí literárna agentka Natalie Jerome. Podľa nej má pár „enormnú silu a vplyv“, tvrdí pre BBC. Meghan je idolom mnohých žien rôznej farby pleti a tiež pre mladých, dodáva.

Obálka knihy Michelle Obamovej

Obálka knihy Michelle ObamovejZdroj: Artforum

Michelle Obamová predala iba za prvých päť mesiacov vyše desať miliónov výtlačkov, čo ju predurčuje na titul najlepšie predávajúcej sa autobiografie. Podľa N. Jerome by kniha od Meghan mala rovnakú šancu na úspech.

Napodobniť Obamovcov by mohli aj vo výrobe seriálov,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Británia