Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Koľko zaplatíte za vlastný biznis?

13.03.2017, 00:00 | PR

Inzercia | Ak podnikáte, určite aj vás zahlcujú mesačné povinné odvody, ku ktorým sa pridá nejaký ten bloček alebo faktúra navyše.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Odvody, ktorým neunikne žiadny podnikateľ
Ak ste napríklad vstúpili do vôd živnosti, čakajú vás povinné mesačné odvody. Medzi hlavné výdavky patria odvody do zdravotnej a Sociálnej poisťovne. Tieto výdavky spoločne predstavujú sumu približne 208 eur. Samozrejme, výška týchto odvodov sa odvíja od vášho zárobku. Platí tu stará známa priama úmera. Čím viac zarobíte, tým vyššie budú vaše odvody. Okrem toho sa odvody na ročnej báze pravidelne zvyšujú. K týmto pravidelným výdavkom si prirátajte daň, ktorú zaplatíte raz za rok a závisí od vášho celkového príjmu.

K ďalším pravidelným výdavkom pri podnikaní patria náklady na zamestnanca. Zamestnávateľ musí za neho odvádzať nemalú sumu do poisťovní, ale zároveň mu zo mzdy odvádza aj preddavok na daň. Ak nepracujete z domu, počítajte aj s faktúrou za prenájom priestorov. Mať vlastnú moderne zariadenú kanceláriu je skvelé. Ale aj zariadenie niečo stojí a na začiatku môže ísť o nemalú investíciu. K väčším položkám ako sú notebooky a monitory sa nakopia na prvý pohľad aj drobnosti ako káva, perá, kancelársky papier, ale aj šanóny.

Kto sa o to všetko postará
Pri podávaní daňového priznania má živnostník dve možnosti. Buď využije paušálne výdavky, alebo sa zameria na skutočné vyrátanie nákladov, ktoré si môže odpísať. Napríklad pri spoločnosti s ručením obmedzeným na výber nemáte. Rátať bločky a faktúry musíte tak či tak. Neexistuje tu totiž možnosť paušálnych výdavkov.

Uskladňovať tieto bločky a faktúry v zásuvkách, skrinkách a šanónoch nie je nič príjemné. Často neviete, kde čo máte, a keď nastane deň D, zrazu sa všetko rúca. Účtovníčka vám povie, že za roztriedenie chce viac peňazí. Vy neviete nájsť žiadny z dokladov, ktorý ona potrebuje a čas sa nekompromisne kráti. Ak by ste si všetky doklady ukladali na jedno miesto, napríklad na cloud, mali by ste vy aj vaša účtovníčka o starosť menej. Dokumenty by ste našli za pár klikov. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať "zdravotná poisťovňa" a v momente vám systém nájde všetky doklady o zaplatení odvodov do tejto inštitúcie.

Slovenskí bojovníci proti fyzickým papierom - DOCKitIN
Cloud vám síce sprehľadní vaše dokumenty, ale nezbaví vás ich aj fyzicky. Stále vás budú strašiť faktúry pri otvorení skrinky alebo zásuvky. Zbavte sa ich efektívne. Služba DOCKitIN vám dokumenty nahrá na cloud, ale zbaví vás ich aj fyzicky. Dokumenty pošlete po kuriérovi do zabezpečeného archívu, kde ich odovzdá vyškolenému tímu. Ten dokumenty roztriedi do kategórií a naskenuje, čím sa vám sprístupnia v mobilnej a webovej aplikácii. Jednoduchým a efektívnym spôsobom prinesiete poriadok do svojho podnikania a vy ani vaša účtovníčka už viac nebude mať nočné mory z kopy papierov. Ak vás služba DOCKitIN zaujala, teraz si ju môžete vyskúšať zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Tagy lanovka, Stanica Nivy