Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Len polovica firiem je pripravená na e-schránky

21.04.2017 | Zuzana Kollárová

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

21.04.2017 | Andrej_sk

Nepouzivajte zavadzajuce nazvy ze LEN POLOVICA FIRIEM je pripravena ... Napiste, ze AZ POLOVICA FIRIEM JE PRIPRAVENA, ALE ZBYTOCNE, LEBO STATNA SPRAVA JE PRIPRAVENA LEN NA 10%.
Teda od Trendu by som taky nazov ocakaval.

22.04.2017 | maugli2

Samozrejme že máš pravdu. Asi 3 roky dozadu som chcel od daňového úradu s ktorým komunikujem elektronicky lebo DPH, potvrdenie že mám zaplatené všetky daňové povinnosti (chcel úrad práce). Aj keď nie celkom chápem, načo jeden štátny úrad chce odo mňa potvrdenie od druhého štátneho úradu a prečo si ho nepýta sám, tak som napísal daniarom ťiadosť a poslal kolok asi 5€. Poslali mi obratom list, že mám požiadať elektronicky, lebo inak žiadosť nevybavia. Tak som tam zavolal, že teda prečo aj oni nepošlú list elektronicky. Povedali mi, že im to zákon neukladá a keby aj, nie sú na to pripravení :-)
Faktom je, že keby firmy cítili, že im to pomôže, tak to budú sami chcieť. To by ale muselo byť niečo iné ako slovensko.sk :-)

23.04.2017 | mba

Datove schranky su v CR povinnostou takmer 1 dekadu. v.