Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lesník odhalil sfušované zalesňovanie. Vinník dostal ďalšie miliónové kontrakty

21.12.2018, 13:07 | Ivan Haluza | © 2018 News and Media Holding

Na spackané zalesňovanie v oblasti horehronského Telgártu upozornil v septembri radový lesník Lesov SR Matúš Hríbik, ktorý tam pôsobí. Privátny dodávateľ podľa jeho slov nevysadil dostatočne veľké plochy a veľa stromčekov sa našlo hromadne zahrabaných len tak pod zemou.

  • Tlačiť
  • 5

Vedenie štátnych lesov i nadriadené ministerstvo pôdohospodárstva sa nechali pred mesiacom počuť, že všetko skontrolujú. Stalo sa to až potom, ako odvážny lesník zverejnil svoje zistenia v médiách. Predtým ho jeho priami nadriadení z beňušského odštepného závodu Lesov SR upozorňovali, že ak to nenechá na pokoji, môže prísť o prácu.

Za sfušovanú výsadbu nové zákazky

Tu sa obludné paradoxy prípadu zamestnaneckej statočnosti lesníka nekončia. Hoci ešte stále doznievajú kritické hlasy M. Hríbiķa i niektorých jeho nespokojných kolegov, ktoré šíria cez voľnú platformu Odmietame, štátny podnik tomu istému problematickému dodávateľovi prác z Telgártu podpisuje nové kontrakty. A sú podstatne robustnejšie, ako mal doteraz.

TelgártZdroj: Ivan Fleischer


Vládny register dodávateľov verejnej správy uvádza, že v priebehu novembra podpísalo šesť závodov Lesov SR zmluvy na dodávku pestovateľských prác s firmou Atalian SK za celkovo 21,6 milióna eur. Ide o odštepné závody v Beňuši, Námestove, Považskej Bystrici, Rožňave, Žarnovici a Rimavskej Sobote.

Neprehliadnite

Atalian SK je tou istou firmou, na ktorú M. Hríbik upozorňoval v lete. Vtedy ešte jej kontrakty pre štátne Lesy SR neboli až také masívne. Išlo o zmluvy v desiatkach či stovkách tisícov eur.


Úplné mimo core biznisu


Nové zmluvy s firmou Atalian SK sú uzavreté až na obdobie najbližších štyroch rokov. Platia od januára 2019 do decembra 2022. Predchádzajúce kontrakty podpisovali Lesy SR firme len na niekoľko mesiacov. Ich vzájomná spolupráca s touto spoločnosťou sa navyše rozbehla až od tohto roku. 


Lesy SR v súčasnosti expresne rýchlo

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Lesy SR, zalesňovanie