Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lyžovanie na Slovensku je ohrozené. Menšie strediská ledva prežívajú

Slabšie zimy ohrozujú ekonomiku najmä menších regionálnych zimných stredísk. Majitelia buď nemajú zasnežovanie, alebo musia zasnežovať častejšie, čo im dvíha náklady. Navyše čelia tvrdej konkurencii väčších lyžiarskych stredísk.

08.01.2020, 17:45 | Jozef Ryník | © 2020 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 27

Je začiatok januára, školské prázdniny a zima. Lyžovačky na Slovensku by mali byť v plnom prúde. Ale nie sú. Mnohé, najmä tie nižšie položené strediská sú zatvorené alebo majú obmedzenú prevádzku. Dôvod? Nedostatok snehu a teploty nad nulou.

Podľa portálu holidayinfo.sk, kde sú sústredené informácie o väčšine lyžiarskych stredísk na Slovensku, bolo v prvý januárový víkend zavreté alebo v obmedzenej prevádzke niekoľko desiatok z nich. Prírodný sneh nebol ani v niektorých vyššie položených lyžiarskych strediskách či dokonca v Tatrách.

Na prelome minulého a tohto roka sa dalo lyžovať len vo Vysokých Tatrách, hoci v západných Tatrách bol problém so snehom napríklad v skicentre Žiar-Dolinky. Ani v Parku Snow Donovaly neboli snehové podmienky ideálne, nelyžovalo sa napríklad na Novej holi.

Medzitým na horách, ale aj na celom Slovensku trocha prituhlo a teploty, najmä v noci, spadli pod nulu, ale prírodného snehu nie je veľa. A bude ešte horšie, tvrdia klimatológovia.

Neprehliadnite

Výpadok príjmov

Viacerí prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk na Slovensku pre TREND potvrdili, že majú problém, keď sa im skracuje zimná sezóna a najmä keď zmeškajú takzvaný zlatý týždeň, čo je obdobie po vianočných sviatkoch do Troch kráľov.

„Plný výpadok tejto hlavnej časti sezóny môže priniesť straty orientačne niečo medzi 10 až

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 27

Tagy lyžovačka, počasie, Tatry