Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Živnostníkom za maximálnu optimalizáciu daní hrozí minimálny dôchodok

11.03.2019 | Zuzana Kollárová

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

11.03.2019 | Jaro Polakovič

Preco toto vlada neriesi? Živnostníci platia 202,26 eura mesačne, ale dôchodok dostanú rovnaký ako zamestnanci, ktorí spolu so svojimi zamestnávateľmi platia na odvodoch len 76 eur mesačne.

11.03.2019 | Jana3

A to ako vyšlo tých 76 Eur?

12.03.2019 | martin33

Hlavne by sa mali zrusit minimalne odvody, pretoze zivnostnik pri nulovych prijmoch plati nekonecnu sadzbu dane.

12.03.2019 | Pavol Čižmárik

Celkom by ma zaujimalo, kolko je zivnostnikov, co neprerusia/nezrusia zivnost, ak maju "nulove prijmy" a platia tu nekonecnu sadzbu dane cez minimalne odvody. Nechapem logiku toho, na co byt zivnostnikom a platit minimalne odvody, ak nepodnikam (mam nulove prijmy).

12.03.2019 | salamunovi bratia

Minimalne dvaja. Moja zena a svagor a to nedavaju do uctovnictva ani vsetky naklady, lebo prevysuju vynosy. Niekedy to nedaju ani na tie minimalne odvody, vtedy nastupuju ich "sponzori"- cize životní partneri formou "nenávratnej" pôžičky. Logiku nechapem ani ja, ja by som tak nevedel žiť, ale zrejme im na škole vštepili do hlavy, že je to ich životné "poslanie" a tak sa pregrciavajú už desiatky rokov. A možno nie sú sami.

12.03.2019 | martin33

Napriklad ak nema niekto zivnost ako hlavny prijem a nechce sa mu stale pozastavovat zivnost v rokoch, ked nic nezarobi, pretoze potom nemoze zacat podnikat, ked sa objavi zaujimava prilezitost (minimalna doba pozastavenia zivnosti je pol roka).
Minimalne odvody su jednoducho absurdita, ktora by mala byt zrusena. Pri zamestnancoch nic take ako minimalne odvody neexistuje (zamestnanec na ciastocny uvazok moze zarobit menej ako je minimalna mzda).