Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď mladí šéfujú starým. 9 vecí, ktoré zmenia mileniáli ako manažéri

25.09.2019, 09:00 | Adrián Berecz | © 2019 News and Media Holding

Generácia mileniálov dozrela. Tí najstarší majú teraz okolo 30 rokov. Z demografického hľadiska sa čoskoro stanú najväčšou pracovnou silou na svete. Ľudia, ktorí sa narodili niekedy medzi rokmi 1985 až 1995, dosiahli vek, v ktorom sa môžu stať riaditeľmi, manažérmi, vodcami, lídrami. Sú však na to pripravení a kompetentní? Aké zmeny s ich riadením prichádzajú do firiem?

  • Tlačiť
  • 11

Tagy

mileniáli

Do roku 2020 majú mileniáli tvoriť 50 percent z celosvetovej pracovnej sily, tvrdí spoločnosť KMPG.

Mileniálov z pracovnej stránky spravidla charakterizujú ako zamestnancov, ktorí sú málo lojálni a pravidelne striedajú pozície a firmy, respektíve pracujú pre viaceré firmy súčasne. Zamestnávateľa menia najmä vtedy, keď nesúhlasia s obchodnými praktikami, hodnotami, spoločenskými alebo politickými postojmi firmy.

Hoci sa o mladých traduje, že sa im nechce pracovať a pýtajú si vyšší plat, nie vždy je to tak. „Často sa stretávame s tým, že mileniáli majú viac zamestnaní. Neraz majú popri svojom full time zamestnaní založenú napríklad živnosť, pomimo sa snažia nabrať nové skúsenosti a tiež si finančne prilepšiť,“ konštatuje Nikola Richterová z webu Profesia.sk.

Nejdú len za peniazmi, vo svojej práci potrebujú vidieť hlbší záujem, zmysel. Rozmýšľajú, konajú a mnohé veci riešia inak ako staršia generácia. Vedia narábať s informáciami, digitálny svet je pre nich samozrejmosťou.

Neprehliadnite

Mladí sú ambiciózni, čo je asi najväčší rozdiel oproti predchádzajúcej generácii. Pritom nie vždy majú pre vyhľadávanú pozíciu dostatočné vzdelanie či predchádzajúce skúsenosti. Nezľaknú sa vyšších požiadaviek, snažia sa nasmerovať svoju kariéru žiadaným smerom.

Viac sa o téme mileniálov a líderstva môžete dozvedieť na TREND konferencii s názvom Od manažéra k lídrovi 2019, ktorá sa bude konať 1. októbra v Radisson Blu Carlton Hotel v Bratislave.

300x600

Zdroj: TREND.sk

V rámci novej pracovnej výzvy sú veľmi aktívni a schopní prijať veľa zodpovednosti. Neraz však tak rýchlo, ako ich nadšenie a počiatočná angažovanosť prichádza, aj odchádza.

Zvykli si na vyššiu časovú flexibilitu a rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Medzi benefity, ktoré najviac oceňujú, patrí možnosť mať home office či sick days. Nemajú problém so zavádzaním aj pre nich nových zmien, sú prispôsobivejší ako predchádzajúce generácie.

Pozrite si rebríček deviatich zmien, ktoré sa vo firmách začnú diať s príchodom manažéra-mileniála:

1. Nová dynamika vzťahov

Štúdia s názvom

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy mileniáli