Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Minikamery v bytovom dome bez súhlasu?

20.12.2013 | Mgr. Nina Šťastná

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

20.12.2013 | MartinZ

Túto oblasť dosť konkrétne rieši aj zákon o ochrane osobných údajov..

20.12.2013 | AQAQ

Chodba nie je všeobecne prístupná verejnosti? No neviem .... keď prídem na návštevu musím prekonať "prekážku" aby som sa tam dostal. Niektoré budovy to spĺňajú. Platí to aj pre túto ? Obyčajná bytovka ,kto chce príde kedy chce ,otvori si dvere, ziadny vratnik, ziadne zapisovanie kto vchadza , maju na vchodovych dverach pozor sukromny majetok a pod. ???

20.12.2013 | OliWer

My sme namontovali kamery v najsprávnejší možný čas - v deň, keď tam sused do prenájmu nasťahoval nových nájomníkov, z ktorých sa do 2 týždňov vykľuli drogoví díleri.

20.12.2013 | alexeness

Clánok je exkluzivnou ukazkou pravnej stupidity.

Osoba, ktora nechce byt kamerovana ma moznost pred vstupom do priestoru, o ktorom vie ze je snimany zmenit svoju vizaz a natiahnut si masku a dlhy plast . Je uplne v jej moci a rozhodnuti ci tak spravi alebo nie a preto nema najmensie pravo sa obracat na vlastnika kamery alebo spravcu.
Pokial by sa takato "kvaziposkodena osoba" obratila na sud mala by dokazat, ze spravila vsetko co bolo v jej silach, aby z dosahu a moznosti kamerovania usla resp. ho zamedzila.
Naviac moze poziadat spravcu, aby na jej naklady dal tento vyhotovit v kamerovanych priestoroch uzavrety priestor, ktorym by prechadzala vylucne ona pricom ten by nebol snimany.
A nakoniec moze dodat prevadzkovatelovi kameroveho systemu software, ktorý by zo zaznamu vymazaval prave tuto nespokojnu osobu a uctivo ho poziadat o nasadenie

20.12.2013 | sunkaster1

uz davno som necital taku znosku pseudoargumentov ako v reakcii alexenessa

23.12.2013 | al0

Ja by som to riesil jednoduchsie.
Cierna mikina, siltovka, slnecne okuliare a klieste. 3x prestrihnute kable/rozbity objektiv, a sused by pochopil ze bez suhlasu nadpolovicnej vacsiny vlastnikov si moze kamery montovat akurat tak vo svojom byte, a nie v spolocnych priestoroch.

01.06.2017 | Antikapitalista

A má tiež možnosť prelepiť objektív nakrúcačky (kamery) čiernou lepiacou páskou... :-P.

08.11.2019 | MyslimSiTo

ty budes riadny voyeur

01.06.2017 | Antikapitalista

Toto nie je ani tak na odstrašenie zlodejov, ako skôr tých, ktorí by robili v spoločných priestoroch bordel...