Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na muške daniarov: Na tomto vás môžu nachytať v roku 2020

03.01.2020 | Zuzana Kullová

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

03.01.2020 | FeroImrecze

Zásadný problém doteraz bol že určitým firmám sa napriek medializácii ich nanajvýš podozrivého správania daňové kontroly roky veľkým oblúkom vyhýbali. Ktovie či sa aj toto zmení a "naši ľudia" prídu o svoje doterajšie výsady.

03.01.2020 | Money

čo dobre funguje netreba meniť, dokiaľ teda ovcan nepochopí, že sa to kradne z jeho penazí, ktoré by mu viacej ostali

04.01.2020 | Jozko Ferko

kontrola žačne bez Oznámenia....Čo viac k tomu dodať.Rovno začnite strieľať podnikateľov- samozrejme bez oznámenia.Kedy bez Oznámenia zavítajú k Počiatkovi ??? Kaliňákovi? Ficovi? ach jaj zabudol som Ficovi nevedia doručiť zásielku.

04.01.2020 | maugli2

Tie zákony sú odrazom kvalifikovanosti ľudí, ktorí ich tvoria. V našom prípade je to skôr nemohúcnosť, resp. poslušnosť, ktorá podobnú legislatívu tlačí vpred. Som teda zvedavý, keď prídu a neohlásení a nik im neotvorí, čo urobia? Asi vyvalia dvere :-)
Mimochodom, napadá ma podobná hlúposť zo zákona o prevádzke vozidiel na pozemných komunikáciách (alebo súvisiacich zákonov), kde už asi 10 rokov platí, že vodiča na ceste môže zastavovať aj policajt v civile a vodič je mu povinný zastaviť. Géniovia- tvorcovia akurát zabudli na to, ako to má vodič vedieť, že je to policajt v civile. Nepočul som ale o nejakom probléme s uvedeným paragrafom . Zákon je proste nevymožiteľný. Otázkou ale je, kto a načo takú hlúposť prijal.

09.01.2020 | Roman Piater

Ak to zníži úniky na vratkách DPH a zvýši výber dane, prečo nie. Človek poctivo platí naivne nemalé peniaze a konkurencia si zo štátu robí dojnú kravu. Samozrejme nesmie to byť zneužívané na šikanovanie poctivých podnikateľov, ktorí nevykazujú podozrivé transakcie. Veď kontroly daniarov, prebiehali aj doteraz neohlásene, najmä v malých obchodných prevádzkach.