Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najčastejšie chyby pri vypĺňaní priznania k dani z motorových vozidiel

20.01.2016 | Zuzana Kollárová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

20.01.2016 | hurmikak

Gratulujem tvorcom zakona o DMV ako aj danoveho formulara. Uplne primitivna dan a clovek stravi pomerne dost casu, kym pochopi formular, rozne divne sadzby, ich zmenu pocas roka atd. Samozrejme, formular skoro nic sam nepocita, aj ked vsetky data ma k dispozcii. A cele je to korunovane chaosom pri plateni (pretoze pred 2-3 rokmi financna sprava nevedela, ze raz bude iba IBAN).

21.01.2016 | maxi

súhlasím ... komplikovaný formulár .
1. Napríklad zdaňovacie obdobie od 01.01. 2015 do 31.12. 2015 ... jednoduchšie daň za rok 2015.
2. Dátum vzniku a zániku daňovej povinnosti sa zapisuje na riadok 02 .... jednoduchšie riešenie v "ktorých mesiacoch ste používali auto" zaškrtnite potom nemusíte v poznámkach rozpisovať ako idiot a keď podávate viac áut ani sa vám to tam nezmestí.
3.Očakávala som od aplikácie edane, že keď už má všetky údaje tie rôzne sadzby aj vypočíta .... lenže, keď nevieme zadať presne, ktoré mesiace sme používali tak to asi nevie počítať. Takže je možná vyššia chybovosť hlavne ak sa sadzba mení počas roka a auto nebolo používané celý rok.
Platenie ... klientom musím rozpisovať, kde a ako platiť nakoľko každý chce platiť ako vlani ... slabo zmedializované, daňovníci neboli informovaní a okrem toho ešte IBAN.