Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Naši susedia miliardári. Kto sú boháči v okolí Slovenska?

20.03.2017, 13:00 | rko

Billa Gatesa pozná každý, no dolároví miliardári sa nachádzajú aj v okolí Slovenska. Jeden z nich sa tu narodil a ďalší je v prvej stovke najbohatších.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Rebríček Hurun Global Rich List 2017 zverejnil mená a majetok najbohatších ľudí sveta, konkrétne tých, ktorých majetok presahuje miliardu dolárov. Zoznam obsahuje 2 257 miliardárov, vybrali sme tých zo susedných štátov podľa jednotlivých krajín.

Neprehliadnite

Miliardári sa našli v Českej republike, Poľsku, Rakúsku i na Ukrajine. Nie však v Maďarsku. Slovák bol medzi svetovými miliardármi iba jeden a aj ten nemá naše občianstvo.

Kto sú boháči zo susedných štátov, ktorých majetok presahuje 109 dolárov?

Česká republika

Zdroj: PPF

Petr Kellner

Spomedzi českých miliardárov vedie rebríček Petr Kellner so spoločnosťou PPF Group. Uvádzaných vyše 10 miliárd dolárov mu v celosvetovom rebríčku miliardárov vynieslo 125. miesto podľa rebríčka Hurun. Forbes mu priradil miesto 96. najbohatšieho muža na svete. Magnát z oblasti bankovníctva a poisťovníctva tak prekonal takmer všetkých z našich susedských štátov – prekonal ho len Rakúšan Dietrich Mateschitz. Najbohatší Čech začal ako

Andrej Babiš (Agrofert)Zdroj: Maňo Štrauch

Andrej Babiš

Druhým miliardárom z Českej republiky je Andrej Babiš. Krv však nie je voda a aj preto ho rôzne ďalšie rebríčky uvádzajú ako najbohatšieho Slováka. Rodák z Bratislavy a druhý najbohatší Čech s koncernom Agrofert čelí v Česku tzv. lex Babiš, zákonu, ktorý ho donútil formálne opustiť sféru podnikania. Rebríček Hurun mu určil majetok 3,3 miliardy, v porovnaní s vlaňajškom si podľa uvedených informácií pohoršil o 39 percent. Zároveň je 592. najbohatším mužom planéty.

Radovan Vítek

Realitný magnát Radovan Vítek s majetkom 1,7 miliardy a spoločnosťou Czech Property Investments a jej dcérskou CPI Group sa umiestnil medzi svetovými boháčmi na 1297. mieste podľa rebríčku Hurun. Tento 44-ročný selfmademan je tak tretím najbohatším Čechom.

Karel Komárek

S majetkom 1,3 miliardy dolárov obsadil štvrté a posledné miesto medzi českými miliardármi Karel Komárek. Pôsobí v oblasti energetiky a s jeho menom sa spája spoločnosť KKCG. Medzi svetovými boháčmi je na 1685. mieste, a to najmä vďaka svojim aktivitám v oblasti ťažby ropy a zemného plynu, priemyslu, financií a ďalších investícií.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy miliardári