Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Naši susedia miliardári. Kto sú boháči v okolí Slovenska?

20.03.2017, 13:00 | rko

Pokračovanie článku - stránka 3 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Ukrajina

Rinat AchmetovZdroj: SITA / AP

Rinat Achmetov

Susednej Ukrajine síce kazí konflikt imidž, ale aj tu možno nájsť dolárových miliardárov – konkrétne päť oligarchov. Jednotkou je Rinat Achmetov s 3,7 miliardami s investičnou spoločnosťou System Capital Management. Len tesne minul prvú 500-vku najbohatších ľudí sveta (501). Jeho cesta viedla od Doneckej mestskej banky v roku 1995 cez výhodnú privatizáciu až po založenie konglomerátu SCM Holdings. Achmetov sa rozhodol politicky podporovať Viktora Janukovyča, čo sa politicky obrátilo proti nemu po oranžovej revolúcii.

Viktor Pinčuk

Druhé miliardové husle hrá Viktor Pinčuk so značkou Interpipe a majetkom 1,6 miliárd. Spoločnosť sa venuje širokému spektru priemyslu – od oceliarstva cez služby až po médiá. Politicky sa ošetril rodinnými zväzkami – je zaťom bývalého prezidenta Leonida Kučmu.

Ihor KolomojskyjZdroj: ruspravda.info

Igor Kolomojskij

Ukrajinsko-cypersko-izraelský oligarcha so židovskými koreňmi je bývalým guvernérom oblasti Dnepropetrovska. Druhý najbohatší muž nie je len jeden zo spoluvlastníkov ukrajinskej PrivatBanky, ale spadá pod neho aj športový klub FC Dnipro Dnepropetrovsk. Ako správny oligarcha, angažuje sa do politiky a v novembri 2016 ho zvolil za šéfa strany UKROP, vo voľbách 2012 mal sponzorovať stranu UDAR, ktorá to poprela. Kolomojskij mal blízko k politike ľudí ako Vitali Kličko či Viktor Juščenko.

Gennadij Bogoljubov

Podobne ako Kolomojskij, aj s ním sa spája značka PrivatBanka, no do jeho portfólia mal patriť aj kovospracujúci a petrochemický priemysel. Ešte v roku 2010 sa jeho majetok podľa ukrajinských médií odhadoval na 5,429 miliárd dolárov, rebríček Hurun ho odhadol na 1,2 miliardy.

Jurij Kosjuk

Podniká v agrosektore a uzatvára štvorku dolárových miliardárov na Ukrajine. Jurij Kosjuk pracoval v Porošenkovej administratíve. Spoločnosť MHP i jeho ďalšia kariéra mu obstarali majetok odhadovaný na 1,2 miliardy.

Pokračovanie článku - stránka 3 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy miliardári