Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Virtuálna pokladnica - nemáte? Pozor na to, bo si to odpykáte!

01.04.2015 | Zuzana Kollárová

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

27.04.2015 | Stano211

" Manipulácia? Skoro nemožná ", kdeže, VRP veľmi jednoducho oklamateľná a zneuziteľná:
V prípade dokladov z VRP na to bude stačiť obyčajná kopírka alebo skener. Identifikovať to, ktorý z dokladov je naozaj originál, je práca pre foréznych analytikov. Bežný daňový kontrolór je prakticky bez šance.
"Virtuálna tlačiareň môže zničiť virtuálnu pokladnicu." Slabina virtuálnej pokladnice je v tom, že aplikácia virtuálnej pokladnice ani Finančná správa nevie o tom, že používateľ má nainštalovanú virtuálnu tlačiareň. Typickým predstaviteľom virtuálnej tlačiarne je PDF PRINTER. Používateľ nainštalovaním free programu simulujúceho tlačiareň, získava dokonalý replikovateľný archív všetkých vytvorených pokladničných dokladov z virtuálnej pokladnice.
" Intervalové uzávierky z VRP " nemajú elektronický podpis a logickú väzbu, používatelia VRP si ich môžu "kreatívne vyrábať ", následne z nich odvádzať dane a odvody.