Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nesmrteľné gastráče sa od decembra zvýšia

06.10.2016 | Zuzana Kollárová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

06.10.2016 | Andrej_sk

Zaujimave - Rezort tvrdí, že hlavným dôvodom, prečo je príspevok na stravovanie zakotvený v zákone, je zabezpečenie pravidelného stravovania aspoň väčšiny zamestnancov, ktoré má významný vplyv na ich životosprávu a zdravotný stav.
Ale co sa zdravotneho stavu populacie tyka, zdravotny stav obyvatelstva sa zhorsuje hlavne z dovodu zlych stravovacich navykov. A to aj v porovnani s krajinami, ktore ziadne gastrace nemaju.
Z toho vyplyva, ze stravovanie za gastrace nema ZIADNY pozitivny vplyv na zdravotny stav pracujucich (necudo, tie menucka su odpad z predchadzajucich dni a teda zdroj ziskov pre restauracie), dokazatelne skor naopak a PRETO ako hrozba dalsieho zhorsovania zdravotneho stavu obyvatelstva by mal prispevok na stravovanie zo zakona vypadnut.

06.10.2016 | I1ilan

Je to len chabá obhajoba niečoho, čo tu už dávno nemá čo robiť, gastrolístky. Najviac sa mi páči, že chcú zakázať platbu v obchodoch viac ako 5 gastrolístkami naraz, pretože im tak klesá zisk (momentálne lobovanie za používanie kreditnych kariet), cez ktoré by sa to dalo zakázať.
Ešte treba niečo dodávať.
Jasne, že tu Všetkým ide o dobro zamestnanca.