Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neulogy zmenila majiteľa aj meno. So startupmi však ostane

Súťaž pre inovatívne mladé firmy, dlhé roky známa pod názvom Startup Awards, štartuje do nového, v poradí deviateho ročníka s dvoma novinkami. Z jej označenia vypadlo slovo startup, po novom sa volá FTRNW Awards. Celé podujatie premiérovo zabezpečuje coworkingová spoločnosť HubHub, ktorá ho kompletne prevzala od doterajšieho organizátora, konzultačnej firmy Neulogy.

29.08.2019, 12:00 | Jozef Andacký | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 3

Neulogy je so startupmi úzko spätá dlhé roky. Dá sa povedať, že hrala kľúčovú úlohu pri rozbehu startupového ekosystému na Slovensku, pričom Startup Awards boli jeho jednotiacim prvkom. To, že zo súťaže odchádza jej zakladateľ, sa môže javiť ako prekvapenie. V skutočnosti má firma za sebou v uplynulých mesiacoch ešte výraznejšie posuny – začiatkom roka zmenila majiteľa i názov. A do budúcnosti hľadí s novými ambíciami.

Neprehliadnite

Trinásta krajina

Novým väčšinovým majiteľom Neulogy sa vo februári stala estónska spoločnosť Civitta. Kúpila 51 percent akcií firmy od private equity skupiny Pro Partners. Zvyšní akcionári, zamestnanci Neulogy, vo vlastníckej štruktúre ostali. Tržby firmy v roku 2017 dosiahli 629-tisíc eur. Posledné roky sú na klesajúcej trajektórii, keď v roku 2011 ešte prekročili milión eur. Neulogy sa po prevzatí premenovala na Civitta Slovakia. V očakávaní rastu rozširuje svoj tím, k desiatke ľudí na začiatku roka už pridala dvoch nových konzultantov a ďalších dvoch hľadá.

Akcelerátor Uplift štartuje do tretieho kola, zatiaľ ním prešla dvadsiatka startupov 

Civittu v roku 2010 založil Adam Vaina, ktorý predtým pôsobil ako partner nadnárodnej poradenskej firmy McKinsey. Jeho víziou je 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Rubrika Podnikanie

Tagy Neulogy, startup