Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové pravidlá pre hazard pomôžu domácim, zahraničné firmy odradia

05.12.2018, 12:01 | Lukáš Kvašňák | © 2018 News and Media Holding

Hazard čakajú od budúceho roku nové pravidlá. Tie síce prinášajú potrebné zmeny, ktoré reflektujú na rastúcu popularitu online hazardných hier. No zároveň minimalizujú šancu, že na Slovensko prídu legálne podnikať veľké zahraničné hazardné spoločnosti. Dôsledkom zrejme bude, že štát nielenže nezíska do rozpočtu toľko prostriedkov, koľko si naplánoval, ale neregulovaný trh bude aj naďalej naberať na sile.

  • Tlačiť
  • 0

Poslanci v utorok schválili nový zákon o hazardných hrách. Najdôležitejšou zmenou z hľadiska liberalizácie hazardného trhu je zbavenie monopolu štátneho Tiposu na prevádzkovanie online kasínových hier ako je ruleta, poker, bingo či automaty. Zároveň sa mení aj spôsob zdaňovania online kurzových stávok.

Neprehliadnite

Kritika zo zahraničia

Zákon ostro kritizujú zahraničné stávkové spoločnosti, podľa ktorých schválené zmeny uprednostňujú výhradne existujúce domáce firmy a navyše sú aj v rozpore s európskym právom voľného pohybu služieb v rámci jednotného trhu EÚ, ako aj súťažným právom. Vláda pritom očakáva, že nový zákon o hazardných hrách prinesie do budúcoročného rozpočtu viac ako 60 milión eur predovšetkým vďaka vyšším daňovým výnosom a licenčným poplatkom.

„V záujme dosiahnutia týchto cieľov by vláda musela udeliť licenciu európskym prevádzkovateľom, ktorí by boli ochotní vstúpiť na slovenský trh. Niektoré ustanovenia návrhu zákona o hazardných hrách však budú mať za následok presný opak,“ uvádzajú v spoločnom stanovisku dve najväčšie asociácie RGA a EGBA, ktoré združujú medzinárodných prevádzkovateľov online hazardných hier.

Sporný jednoročný odklad

Kľúčovým problémom je najmä jednoročný odklad

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Fortuna, hazard, hazardné hry, Nike

Diskusia (0 reakcií)