Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pasca od štátu: maličkou chybou v roku 2020 môžete prísť o firmu

06.01.2020

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

06.01.2020 | Roman Kanala

Hlupáci to nedomysleli. Ak zanikne firma, samostatný právny subjekt, zanikajú všetky právne vzťahy vrátane dlhov. Od koho má veriteľ vymáhať podlžnosti, ak firma prestala existovať?

06.01.2020 | mánička

Alebo domysleli....
Ako sa zbaviť dlhov a povinností ľahko a rýchlo?? Jednoducho, nerobiť vôbec nič !!!!
Ó jak primitívní !!!
Ale jak účinné !!!

Za koho kopú naši zákonodarci???

06.01.2020 | gejza77

možno by stačilo, ak by súdruhovia z Trendu analyzovali, kto stojí sa poskytovateľmi tzv. "virtuálnych sídiel" ..... možno tam stojí Kvarta, možno Septa a možno Okta

06.01.2020 | Tomas F

Pane, toto nie je o schránkových firmách. To je o neaktívnych firmách.

06.01.2020 | martin33

Teda ak budem chciet zrusit firmu, tak nebudem musiet absolvovat komplikovany byrokraticky postup spocivajuci okrem ineho z oznamovania v Obchodnom vestniku, vybavovania potvrdeni od daniarov, colnikov a poistovni, ze u nich nemam dlhy a s vymazom suhlasia a podla poslednej novely treba este skladat zabezpeku 1500 Eur u notara na odmenu likvidatora.
Jednoducho len nepodam uctovnu zavierku a nasledne sud firmu vymaze z OR (co samozrejme pri "rychlosti" slovenskych sudov bude trvat par rokov) ? Takto si predstavujem "odbyrokratizovanie" podnikatelskeho prostredia, aj ked osobne si myslim, ze v tomto pripade je to len "vedlajsi ucinok" ineho zameru :-)

07.01.2020 | Morris

predokladam, ze je tam moznost udelenia pokuty konatelovi (tj fyzickej osobe, nie sro)

07.01.2020 | martin33

No tak sa potom budem musiet obratit na specializovanu firmu, ktora zmeni konatela na romskeho spoluobcana s trvalym pobytom niekde na lazoch v Rumunsku (kde ho samozrejme nikto nepozna). Postup dokonale overeny pri "dph firmach" a jednoznacne lacnejsi ako martyrium oficialnej likvidacie firmy :-)

06.01.2020 | maugli2

Ak chce štát vyčistiť OR, mal by v prvom rade zjednodušiť proces zrušenia firmy. Opak je však pravdou, on ho novelou zákona skomplikoval. Vôbec neviem, načo na malú firmu treba likvidátora, zlikvidovať ju môže aj konateľ, no a už absolutne od veci je skladanie nejakej zábezpeky . Ak firma nemá majetok, som zvedavý, čo zloží. Alebo ju nemožno zrušiť? Úplne iná vec je, že vykážem obrat 10€ do roka a nemusím nič účtovať, účtovné uzávierky kopírujem z roka na rok a pošlem do OR.(zmením len dátum) a firma akože beží ďalej, aj keď nič nerobí. :-) Darmo je, zákony nemožno robiť účelovo a už vôbec sa tohto procesu nemôžu zúčastňovať ľudia ako Danko, Blaha, Tomáš a podobní nímandi, ktorí nevedia kde je sever ani s kompasom.

06.01.2020 | Weinberger Rudolf

Podnikajte na cudzie fi. zo zahraničia s pobočkou SR a reg. DIČ.

06.01.2020 | FeroImrecze

Ak mám živnosť na autodopravu som vodič z povolania ? Či tým mysleli len zamestnancov ? A čo dohodar ktorý cez víkendy jazdí s MHD ? Zase nešťastná definícia " vodič z povolania"