Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Patrik Tkáč: najbohatšieho slovenského finančníka spájajú s politikou aj médiami

02.12.2019 | TREND.sk

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

02.12.2019 | equilibriums

V roku 1989 si ľudia naivne mysleli, že sa skončil systém vlády úzkej skupiny ľudí - jednej strany a odvtedy je tu demokracia. No opak je však pravdou. Stále nám vládne úzka skupina ľudí, tentokrát však veľmi malá skupinka najbohatších "podnikateľov" na Slovensku, ktorí vlastnia médiá, politikov a u ľudí vytvárajú dojem, že majú akúsi možnosť voľby, vyšší životný štandard, pretože sa môžu viacej najesť, kúpiť si nejaký smartfón a otupiť si myseľ inými konzumnými nezmyslami.

Napriek tomu, že za posledných 30 rokov produktivita práce sa zvýšila, zvýšilo sa HDP na hlavu (čo je jedna z najdôležitejších štatistík), tak:
- v robote stále pracujeme min. 8 hodín, niektorí aj viac;
- bývanie je viac a viac nedostupnejšie;
- sprivatizovali (a.k.a rozkradli) sa kľúčové strategické podniky;
- privatizácia zdravotníctva, strašenie, že nie je na nič peniaze, napriek tomu, že ekonomika je bohatšia a niektoré veci, za ktoré sa dnes platí, boli pred 30 rokmi štandard;
- straší sa, že nebude na dôchodky, pretože o pár rokov bude menej pracujúcich a viacej dôchodcov, pričom rozhodujúcim faktorom v skutočnosti nie je počet pracujúcich voči počtu dôchodcov - ale opäť objem celkovej produkcie / výkonnosti ekonomiky - HDP na hlavu - ktoré rastie. No čo z toho, že ekonomika rastie, keď strašíme, že na nič nebude? Má vôbec logiku také strašenie?

A to len preto, lebo malé % ľudí je absolútnym parazitom na úkor pracujúcej väčšiny, ktorá vytvára hodnoty.